Connect with Us

Ultrasit e Nantës janë super / Bëjnë protestë spektakolare kundër policisë

Sport

Ultrasit e Nantës janë super / Bëjnë protestë spektakolare kundër policisë

Publikuar

-

Shpesh tifozët ultras të klubeve të ndryshëm anembanë, edhe në Shqipëri, ankohen se trajtohen shumë keq nga policia, sidomos në ndeshjet jashtë fushe, ku sakrifikojnë jo pak, duke shpenzuar para dhe kohë, për të ndjekur skuadrën e zemrës.

Ultrasit e Nantës kanë menduar një koreografi origjinale dhe fantastike: në ndeshjen e para pak ditëve kundër Monakos, në 4 minutat e para tribuna e tifozerisë ultra ishte bosh.

Më pas, një autobus dhe një makinë u shfaqën dhe një grup i vogël tifozësh ‘udhëtues’ u rrethuan dhe keqtrajtuan nga policia. Disa parulla të tjera proteste u shfaqën dhe më pas ultrasit mbushën shkallët e tribunës së tyre, duke krijuar një atmosferë fantastike në Sant Etien.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Muça jep zgjidhjen: Ja çfarë duhet të ndodhë me kampionatin në këto momente

Publikuar

-

Nga

Do të ishte titulli i parë për ekipin e Beratit në elitën e futbollit shqiptar, por në fakt u fitua nga Tirana e cila festoi të 19-tin. Nëse për beratasit, ndeshja shtesë është e kontestuar dhe sipas tyre u manipulua rregullorja, për kampin bardheblu të asaj kohe, kjo është e papranueshme. Shkëlqim Muça, ish-trajneri i […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Në djall koronavirusi, Napoli dhe Juventusi nisin garën për Vedat Muriqin

Publikuar

-

Nga

Klubi i Fenerbahçes nuk ka vendosur nëse do të shesë apo jo Vedat Muriqin në verë. Por nëse do të nxjerrë në shitje sulmuesin e Kosovës, është e sigurt se për të nuk do të mungojnë ofertat. Sipas mediave në Turqi, disa nga klubet më të njohura në botë janë tashmë në garë për futbollistin […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Duka i thur elozhe Ramës: Gjesti më i bukur, ndihem krenar

Publikuar

-

Nga

Gjesti më i bukur i këtyre ditëve dhe që ka bërë xhiron e rrjetit në Shqipëri dhe në Itali, ishte padyshim dërgimi i 30 mjekëve nga ana jonë. Ashtu siç do të shprehej edhe vetë Rama, kjo ishte një simbolikë e qartë se pavarësisht se jemi një vend i vogël dhe i varfër, nuk harrojmë […]

LEXO TE PLOTE