Connect with Us

Berlusconi “bën presidentin” / Nis me këshillat e para për trajnerin Gattuso

Sport

Berlusconi “bën presidentin” / Nis me këshillat e para për trajnerin Gattuso

Publikuar

-

Silvio Berlusconi ka një këshillë për trajnerin ri të Milanit, Gennaro Gattuso, në këtë situatë të trazuar që skuadra po kalon.

“Unë po vuaj dhe po ndiej një dhimbje të fortë, sepse gjërat nuk po shkojnë ashtu siç duhet. Dhe unë nuk jam dakord për përdorimin e disa lojtarëve dhe për modulin e përdorur në këtë periudhë. Nuk është e mundur që të luhet me vetëm një sulmues, që shpesh gjendet në vështirësi në mes të mbrojtësve rivalë. Zgjidhja është e thjeshtë, dy sulmues me Bonaventura-n trekuartist”, tha ish numri 1 i klubit, nën drejtimin të cilit, “Djalli” arriti suksese të jashtëzakonshme.

Berlusconi mendon se aktualisht në ekip janë vetëm 3 lojtarë të nivelit të lartë. Të tjerët, ai i konsideron pa vlerë. “Nuk ka më shumë se tre. Përveç Bonaventura-s jo shumë inferior në nivel krahasuar me Kaka-në, shikoj edhe Donnarumma-n dhe Suso-n”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Lazio do me çdo kusht Kumbullën, fut mik Thomas Strakoshën

Publikuar

-

Nga

Të marrësh Marash Kumbullën në merkaton e radhës që do të hapet për tregun europian, nuk është e lehtë, aspak. Emri i këtij futbollisti po qarkullon kudo në kampionatet dhe ekipet më të mira, veçse në “Ligue 1”. Nga Dortmundi te Inter dhe Manchester United me Manchester City, duke lënë jashtë listës dhe pa përmendur […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Ermir Lenjani tregon padrejtësinë e turpshme që i bënë në Zvicër për shkak të koronavirusit

Publikuar

-

Nga

Ermir Lenjani do të bënte bujë përpara disa ditësh, pasi do të largohej nga Sioni së bashku me 8 lojtarë të tjerë. Kjo pasi futbollistët nuk pranuan uljen e rrogave dhe presidenti Christian Constantin mori masën më ekstreme. Por çfarë ndodhi realisht? Një padrejtësi mund të thuhet se i është bërë këtyre lojtarëve, ndërsa vërtet […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Presidenti i Juventusit u shkruan letër Kukësit, Partizanit dhe Vllaznisë

Publikuar

-

Nga

Pandemia që ka pushtuar të gjithë botën ka vënë në rrezik serioz të ardhmen e futbollit në Europë, pasi klubet po përballen me një krizë të madhe financiare si pasojë e ndalimit të të gjitha aktiviteteve. Kjo ka shtyrë presidentin e Juventusit, Andrea Anjeli, që t’u shkruajë të gjithë anëtarëve të ECA, organizatës që klubeve […]

LEXO TE PLOTE