Connect with Us

Moxhi nxit Demin / Në janar duhen përforcime!

Sport

Moxhi nxit Demin / Në janar duhen përforcime!

Publikuar

-

Partizani po kërkon dëshpërimisht që në merkaton e janarit të përforcojë skuadrën me elementë cilësorë, pasi shumica e atyre që u afruan gjatë verës rezultuan dështime të mirëfillta. “Korrigjimi i gabimeve” është një ide të cilën e përforcon edhe vetë këshilltari i presidentit Demi, Luçiano Moxhi, i cili në editorialin e tij për gazetën “Libero”, sot ka shkruar si për këtë temë, ashtu edhe për “bombat” e merkatos që nuk do të realizohën kurrë.

“Jemi në janar, muaji që duhet t’u mundësojë drejtuesve të riparojnë gabimet e bëra në verë. Shfaqjet televizive do të shpërthejnë të famshmet ‘bomba’ mbi transferime që nuk do të realizohen kurrë, por që u pëlqejnë aq shumë tifozëve. Të iluzionosh nuk është krim, të besosh nuk është faj, por thjesht patosi i zakonshëm që shoqëron gjithmonë në muajt e merkatos”, janë fjalët e Moxhit në shkrimin e përjavshëm që bën për këtë gazetë.

Pikërisht Moxhi ishte ai që afroi gjatë verës shumë emra te të kuqtë, futbollistë të cilët u larguan pa lënë shenjë dhe që tani janë kthyer të kërkojnë hapësira në kategoritë e ulëta në Itali apo vende të tjera. /CityNews

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Muça jep zgjidhjen: Ja çfarë duhet të ndodhë me kampionatin në këto momente

Publikuar

-

Nga

Do të ishte titulli i parë për ekipin e Beratit në elitën e futbollit shqiptar, por në fakt u fitua nga Tirana e cila festoi të 19-tin. Nëse për beratasit, ndeshja shtesë është e kontestuar dhe sipas tyre u manipulua rregullorja, për kampin bardheblu të asaj kohe, kjo është e papranueshme. Shkëlqim Muça, ish-trajneri i […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Në djall koronavirusi, Napoli dhe Juventusi nisin garën për Vedat Muriqin

Publikuar

-

Nga

Klubi i Fenerbahçes nuk ka vendosur nëse do të shesë apo jo Vedat Muriqin në verë. Por nëse do të nxjerrë në shitje sulmuesin e Kosovës, është e sigurt se për të nuk do të mungojnë ofertat. Sipas mediave në Turqi, disa nga klubet më të njohura në botë janë tashmë në garë për futbollistin […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Duka i thur elozhe Ramës: Gjesti më i bukur, ndihem krenar

Publikuar

-

Nga

Gjesti më i bukur i këtyre ditëve dhe që ka bërë xhiron e rrjetit në Shqipëri dhe në Itali, ishte padyshim dërgimi i 30 mjekëve nga ana jonë. Ashtu siç do të shprehej edhe vetë Rama, kjo ishte një simbolikë e qartë se pavarësisht se jemi një vend i vogël dhe i varfër, nuk harrojmë […]

LEXO TE PLOTE