Connect with Us

Zyrtare/ Barcelona i thotë lamtumirë një tjetër legjende

Sport

Zyrtare/ Barcelona i thotë lamtumirë një tjetër legjende

Publikuar

-

Barcelona ka lajmëruar se një nga futbollistët më të suksesshëm të ekipit. Klubi blaugrana bëri publike ceremoninë e përshëndetjes përfundimtare me një nga lojtarët që i ka dhënë shumë skuadrës dhe ka fituar trofe me rëndësi. Javier Mascherano do të largohet nga skuadra.  Argjentinasi në këtë merkato dimri do të kalojë tek ekipi kinez i Hebei Fortune, që po e kryen fazën përgatitore në Marbella.

Për 33 vjeçarin me tipare mbrojtëse do të organizohet një ceremoni zyrtare lamtumire ditën e mërkurë në orën 11:00. Të pranishëm do të jenë edhe presidenti i Barcelonës ​​JosepMaria Bartomeu, dhe i gjithë ekipi i parë. Ndërkohë që të enjten, në takimin Kupës së Mbretit Barcelona-Espanyol, Mascherano do t’i japë lamtumirën tifozëve në një ceremoni në “Camp Nou”. Hebei Fortune do të paguajë 10 milionë euro për kartonin e tij, në bazë të akordit mes të dyja klubeve në muajin dhjetor. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: