Connect with Us

Giroud kalon te rivalët vetëm me një kusht

Sport

Giroud kalon te rivalët vetëm me një kusht

Publikuar

-

Oliver Giroud dëshiron të largohet nga Arsenali, por të qëndrojë në Londër dhe opsioni më i mirë duket rivali kryesor i kryeqytetit. Sipas “Daily Mail”, Arsenali do të lejojë që Giroud të bashkohet Chelsean në qoftë se ata përmbushin kërkesën e tyre prej 35 milionë sterlinash për 31-vjeçarin. Francezi ka nevojë për më shumë minuta për të fituar një vend në kombëtare për Kupën e Botës dhe do ta gjejë veten potencialisht në zgjedhjen e katërt në Arsenal, pasi Aubameyang pritet të zyrtarizohet në orët e ardhshme.

Arsenal dhe Borussia Dortmund kanë rënë dakort për transferimin e Aubameyang për 60 mln £ dhe Giroud do ta ketë tepër të vështirë të aktivizohet nga Wenger. 31-vjeçari refuzoi kalimin në Bundesliga me qëllimin për të qëndruar në Premier League. Chelsea është një opsion mjaft i mirë për francezin, por shifra që kërkojnë “Topçinjtë” për të duket e kripur për drejtuesit e kampionëve të Anglisë. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Gjykata jep sot vendimin për Klodian Duron

Publikuar

-

Nga

Bëri mjaft bujë ditën e djeshme lajmi për arrestimin e ish-futbollistit Klodian Duro. Ish-mesfushori i kombëtares ishte arrestuar për shkak të përndjekjes ndaj ish-gruas. Pas divorcit, ish-bashkëshortja e Duros kishte një urdhër mbrojtje, urdhër i cili u thye nga Duro para pak ditëve dhe në këtë formë u arrestua. Ndërkohë, ditën e sotme gjykata ka […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Kaos te Barcelona, e pëson keq dhe Rei Manaj

Publikuar

-

Nga

Pas një sërë diskutimesh, duket se Barcelona ia ka dalë të bindë Mesin me shokë për reduktimin e pagesave në këtë kohë kriz për shkak të Koronavirusit, ndërsa pjesën e mbetur do e marrin kur situata të qetësohet. Ndërkohë  nga Spanja raportohet se diçka e tillë do ndodhë për gjithë klubin, duke përfshirë edhe ekipin […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Lazio do me çdo kusht Kumbullën, fut mik Thomas Strakoshën

Publikuar

-

Nga

Të marrësh Marash Kumbullën në merkaton e radhës që do të hapet për tregun europian, nuk është e lehtë, aspak. Emri i këtij futbollisti po qarkullon kudo në kampionatet dhe ekipet më të mira, veçse në “Ligue 1”. Nga Dortmundi te Inter dhe Manchester United me Manchester City, duke lënë jashtë listës dhe pa përmendur […]

LEXO TE PLOTE