Connect with Us

Debat në studion e “Zona e Lirë”/ Fation Shehu akuza Shakohoxhës

Sport

Debat në studion e “Zona e Lirë”/ Fation Shehu akuza Shakohoxhës

Publikuar

-

Një debat i fortë është zhvilluar në studion e emisionit “Zona e Lirë”, të gazetarit Arian Çani, mes dy gazetarëve sportiv, Fation Shehu dhe Dritan Shakohoxha.

Fation Shehu, i cili ndodhet përballë gazetarit dhe komentatorit sportiv, Dritan Shakohoxha, në debatin, “Dueli Duka-Fino: Kush e fiton super-biznesin e futbollit?”, hodhi akuza ndaj komentatorit të njohur sportiv. Ai u shpreh se duke përfituar nga miqësia me Agron Dukën, ka përfituar bileta nga ky i fundit dhe jua ka shitur ato biznesmenëve.

Pjesë nga debati:

Fation Shehu: Ti u shet biletat biznesmenëve. Jo të kombëtares.

Shakohoxha: Mos mo burrë. Unë! Po mos mo burrë se do të të vijë turp pas një jave.

Fation Shehu: Ti e bën e mua të më vijjë turp?!

Shakohoxha: Mos mor burrë. Unë?

Fation Shehu: Ka pasur bileta, ia ka shitur një mikut tim. UEFA ia jep Dukës, ai ia jep Shakos, ky i shet.

Shakohoxha: Po mos kalo në sulme personale, unë nuk jam për fushatë sikur ti. Mos mor burrë se nesër do të të vijë tur kur të më takosh në rrugë. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: