Connect with Us

Probleme në mbrojtjen e Barcelonës

Sport

Probleme në mbrojtjen e Barcelonës

Publikuar

-

Barcelona ka marrë një lajm shumë të keq pas ndeshjes me Espanyolin në La Liga, pasi Gerard Pieque e ka përfunduar ndeshjen i lënduar. Gerard Pique është lënduar në ndeshjen e djeshme ndaj Espanyolit, e cila përfundoi në barazim 1:1

Katalonasi luajti deri në fund, por testet mjekësore tregojnë se ai ka pësuar një lëndim muskulor. Sipas të përditshmes spanjolle AS, Pique pritet të mungojë deri në një muaj, duke humbur kështu disa ndeshje shumë të rëndësishme.

Ai pritet të mungojë në gjysmëfinalen ndaj Valencias në Copa Italia dhe në dy ndeshjet ndaj Chelseat në Ligën e Kampionëve. Barcelona ka probleme ta zëvendësoi Piquen, pasi Vermaelen është i lënduar ende dhe zgjedhje e vetme mbetet qendërmbrojtësi Yerry Mina, që u transferua gjatë janarit. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: