Connect with Us

Renditja e trajnerëve më të mirë/ Dominim italian

Sport

Renditja e trajnerëve më të mirë/ Dominim italian

Publikuar

-

Kjo është renditje e 10 trajnerëve më të mirë, e cila është bërë duke u bazuar te fitoret e marra në përpjesëtim me ndeshjet e luajtura në kampionatet respektive.

Ernesto Valverde (Barcelona), 18 ndeshjet të fituara nga 22: 82%

Massimiliano Allegri (Juventus), 103 ndeshje të fituara nga 137: 75%

Zinedine Zidane (Real Madrid), 57 ndeshje të fituara nga 79: 72%

Maurizio Sarri (Napoli), 70 ndeshje të fituara nga 99: 71%

Josep Guardiola (Manchester City), 45 ndeshje të fituara nga 64: 70%

Antonio Conte (Chelsea), 45 ndeshje të fituara nga 64: 70%

Josef Heynckes (Bayern Munich), 151 ndeshje të fituara nga 235: 64%

Diego Simeone (Atletico Madrid), 149 ndeshje të fituara nga 234: 64%

Arsene Wenger (Arsenal), 470 ndeshje të fituara nga 816: 58%

Simone Inzaghi (Lazio), 39 ndeshje të fituara nga 68: 57%/CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Muça jep zgjidhjen: Ja çfarë duhet të ndodhë me kampionatin në këto momente

Publikuar

-

Nga

Do të ishte titulli i parë për ekipin e Beratit në elitën e futbollit shqiptar, por në fakt u fitua nga Tirana e cila festoi të 19-tin. Nëse për beratasit, ndeshja shtesë është e kontestuar dhe sipas tyre u manipulua rregullorja, për kampin bardheblu të asaj kohe, kjo është e papranueshme. Shkëlqim Muça, ish-trajneri i […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Në djall koronavirusi, Napoli dhe Juventusi nisin garën për Vedat Muriqin

Publikuar

-

Nga

Klubi i Fenerbahçes nuk ka vendosur nëse do të shesë apo jo Vedat Muriqin në verë. Por nëse do të nxjerrë në shitje sulmuesin e Kosovës, është e sigurt se për të nuk do të mungojnë ofertat. Sipas mediave në Turqi, disa nga klubet më të njohura në botë janë tashmë në garë për futbollistin […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Duka i thur elozhe Ramës: Gjesti më i bukur, ndihem krenar

Publikuar

-

Nga

Gjesti më i bukur i këtyre ditëve dhe që ka bërë xhiron e rrjetit në Shqipëri dhe në Itali, ishte padyshim dërgimi i 30 mjekëve nga ana jonë. Ashtu siç do të shprehej edhe vetë Rama, kjo ishte një simbolikë e qartë se pavarësisht se jemi një vend i vogël dhe i varfër, nuk harrojmë […]

LEXO TE PLOTE