Connect with Us

Kupa e Shqipërisë Flamurtari eliminon Partizanin

Sport

Kupa e Shqipërisë Flamurtari eliminon Partizanin

Publikuar

-

Partizani dhe Flamurtari e kanë mbyllur në barazim 1-1 ndeshjen. 45-minutat e pjesës së parë kanë qenë mjaft të luftuara dhe spektakolare, pasi vendasit dhe miqtë kanë zhvilluar një ndeshje me ritëm të lartë.

Takimi u duk se u mbyll që në start, pasi Flamurtari shënoi me Sidiben në minutën 12-të. Miqtë përfituan nga një përgjumje e mbrojtjes dhe afrikani nuk gaboi, por dërgoi topin në rrjetë duke mposhtur portierin Hoxha.

Vendasit nuk u dorëzuan, por rritën nivelin e lojës. Partizani u hodh i gjithi në sulm dhe po dominonte takimin. “Demat” dhanë sinjalet e para të rrezikshme me anë të gjuajtjeve nga larg derisa mbërritën edhe te goli i Trashit. Mesfushori përshëndeti rrjetën në minutën e 38-të.

Partizanit i duheshin edhe dy gola për t’u kualifikuar mirëpo Flamurtari në pjesën e dytë nuk la asnjë hapësirë duke e mbajtur rezultatin 1-1 dhe duke u kualifikuar në fazë gjysmëfinale. Partizani largohet i dëshpëruar dhe nga kupa duke finalizuar kështu mundësinë e vetme për titull këtë sezon tëdështuar.
Partizani – Flamurtari 1-1    Shënues: Trashi 38’ / Sidibe 12’

PARTIZANI: Hoxha, Ibrahimi, Belica, Gojkoviç, Trashi, Batha, Telushi, Mala, Asani, Bardhi, Progni. Trajner: K.Dalipi

FLAMURTARI: Nurkoviç, Siljanovski, Bicaj, Pollozhani, Musta, Sidibe, Useni, Useini, Hoxhaj, Alvesh, Bushiç. Trajner: P.Bifsha /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: