Connect with Us

Ndëshkimi i Skënderbeut/ Tifozët e Korçës protestojnë kundër UEFA-s

Sport

Ndëshkimi i Skënderbeut/ Tifozët e Korçës protestojnë kundër UEFA-s

Publikuar

-

Paraditen e sotme, mijëra qytetarë korçarë, e kryesisht tifozë të Skënderbeut, janë mbledhur në një tubimin paqësor që ka filluar në orën 13:30 para sheshit të Katedrales së qytetit të Korçës.

Tifozët mbajnë në duar pankarta me mbishkrimin “Mos na i vrisni ëndrrat”.

Klubi Skënderbeu është akuzuar për trukim ndeshjesh, ndaj qytetarë hartuan një peticion drejtuar UEFA-s.

Me heret, nga organizatorët është përgatitur një peticion kundër UEFA –s. Ata thonë se  ky është një peticion që drejtësia të mos veprojë, si zakonisht, si një tren që vjen kurdoherë me vonesë, por të marrë sinjale reale sidomos nga ne tifozët, që futbollin e shohim si një art që respektohet në adhurim./ CNA.al

 

https://www.cna.al/2018/02/21/korca-peticion-uefa-s-pas-protestes-per-denimin-e-skenderbeut/

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Gjykata jep sot vendimin për Klodian Duron

Publikuar

-

Nga

Bëri mjaft bujë ditën e djeshme lajmi për arrestimin e ish-futbollistit Klodian Duro. Ish-mesfushori i kombëtares ishte arrestuar për shkak të përndjekjes ndaj ish-gruas. Pas divorcit, ish-bashkëshortja e Duros kishte një urdhër mbrojtje, urdhër i cili u thye nga Duro para pak ditëve dhe në këtë formë u arrestua. Ndërkohë, ditën e sotme gjykata ka […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Kaos te Barcelona, e pëson keq dhe Rei Manaj

Publikuar

-

Nga

Pas një sërë diskutimesh, duket se Barcelona ia ka dalë të bindë Mesin me shokë për reduktimin e pagesave në këtë kohë kriz për shkak të Koronavirusit, ndërsa pjesën e mbetur do e marrin kur situata të qetësohet. Ndërkohë  nga Spanja raportohet se diçka e tillë do ndodhë për gjithë klubin, duke përfshirë edhe ekipin […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Lazio do me çdo kusht Kumbullën, fut mik Thomas Strakoshën

Publikuar

-

Nga

Të marrësh Marash Kumbullën në merkaton e radhës që do të hapet për tregun europian, nuk është e lehtë, aspak. Emri i këtij futbollisti po qarkullon kudo në kampionatet dhe ekipet më të mira, veçse në “Ligue 1”. Nga Dortmundi te Inter dhe Manchester United me Manchester City, duke lënë jashtë listës dhe pa përmendur […]

LEXO TE PLOTE