Connect with Us

Duro: Periudhë vendimtare, me Kukësin të mos vendosë arbitri

Sport

Duro: Periudhë vendimtare, me Kukësin të mos vendosë arbitri

Publikuar

-

Flamurtari do të kërkojë të largojë krizën. Kuqezinjtë nuk fitojnë prej 6 takimesh dhe në sfidën ndaj Kukësit duhet që kjo skuadër të ringrihet në këmbë. Trajneri Shpëtim Duro në prag të përballjes ndaj kampionëve vlerëson ekipin e Pacult, por pretendon maksimumin nga lojtarët e tij, me shpresën që kjo ndeshje të mos ndikohet nga gjykimi.

Kemi zhgënjyer në javët e fundit dhe, nëse duam të shkojnë në Europë nëpërmjet kampionatit, duhet të marrim maksimum në ndeshjet e mbetura. Kukësi është kampion në fuqi, me lojtarë shumë cilësore, megjithatë ne kemi treguar se jemi të aftë dhe e kemi organikën për ta përballuar këtë kundërshtar. Gjykimi? Është bërë gangrenë për ne, shpresoj të mos ndikojë dhe të fitojë më i miri.

Pas një periudhë prej 2 muajsh, ku Flamurtari ishte i pushtuar nga mungesat, tashmë tekniku 58-vjeçar e ka thuajse të plotë organikën, me përjashtim të Juffos, për këtë arsye Duro kërkon më të mirën nga skuadra.

Pauza e kampionatit na shërbeu, sepse rikuperuam shumë futbollistë. Nurkovic dhe Tounkara janë 100%, ndërsa Muarem besoj javën e ardhshme do të rikuperohet plotësisht. Shpresojmë të kemi edhe mbështetjen e tifozëve. E di që i kemi zhgënjyer në javët e fundit, por tani më shumë se kurrë na duhet mbështetja e tyre, pasi kemi edhe gjysmëfinalen e Kupës së Shqipërisë.

Duro komentoi shkurtimisht edhe dënimi prej 10 vitesh që përcaktoi UEFA ndaj Skënderbeut duke e quajtur një lajm aspak pozitiv për futbollin shqiptar

Dënimi i Skënderbeut nuk është lajm pozitiv si për futbollin shqiptar, duhet të përqendrohemi te ndeshjet tona.

Flamurtari ka grumbulluar vetëm 2 pikë në 6 takimet e fundit, ç’ka ka bërë që vlonjatët të zbresin në vendin e 6 në klasifikimin e Kategorisë Superiore. /SS

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Gjykata jep sot vendimin për Klodian Duron

Publikuar

-

Nga

Bëri mjaft bujë ditën e djeshme lajmi për arrestimin e ish-futbollistit Klodian Duro. Ish-mesfushori i kombëtares ishte arrestuar për shkak të përndjekjes ndaj ish-gruas. Pas divorcit, ish-bashkëshortja e Duros kishte një urdhër mbrojtje, urdhër i cili u thye nga Duro para pak ditëve dhe në këtë formë u arrestua. Ndërkohë, ditën e sotme gjykata ka […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Kaos te Barcelona, e pëson keq dhe Rei Manaj

Publikuar

-

Nga

Pas një sërë diskutimesh, duket se Barcelona ia ka dalë të bindë Mesin me shokë për reduktimin e pagesave në këtë kohë kriz për shkak të Koronavirusit, ndërsa pjesën e mbetur do e marrin kur situata të qetësohet. Ndërkohë  nga Spanja raportohet se diçka e tillë do ndodhë për gjithë klubin, duke përfshirë edhe ekipin […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Lazio do me çdo kusht Kumbullën, fut mik Thomas Strakoshën

Publikuar

-

Nga

Të marrësh Marash Kumbullën në merkaton e radhës që do të hapet për tregun europian, nuk është e lehtë, aspak. Emri i këtij futbollisti po qarkullon kudo në kampionatet dhe ekipet më të mira, veçse në “Ligue 1”. Nga Dortmundi te Inter dhe Manchester United me Manchester City, duke lënë jashtë listës dhe pa përmendur […]

LEXO TE PLOTE