Connect with Us

Vllaznia mendon për të ardhmen/ Firmosin 2 talente

Sport

Vllaznia mendon për të ardhmen/ Firmosin 2 talente

Publikuar

-

Vllaznia mendon për të tashmen por edhe për të ardhmen. Në klubin shkodran po hedhin bazat për të ndërtuar një skuadër shumë herë më të fortë se kjo aktuale. Sytë e drejtuesve të Vllaznisë janë nga akademia aty ku kuqeblutë kanë prodhuar talente. Sëfundmi me Vllazninë kanë nëshkruar dy futbollistë të tjera që vinë nga akademia dhe më konkretisht nga skuadra U-19.

Bëhet fjalë për mbrojtësin Egzon Shimaj që gjithashtu është pjesë e edhe kombëtares shqiptare të 19-vjeçarëve që drejtohet nga Erjon Bogdani por edhe për sulmuesin Kamelio Palushani i cili prej dy sezonesh është golashënuesi më i mirë i Vllaznisë U-19. Të dy këta lojtarë premtojnë shumë për të ardhmen dhe kanë firmosur kontrata afatgjata me Vllazninë. /SS

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Muça jep zgjidhjen: Ja çfarë duhet të ndodhë me kampionatin në këto momente

Publikuar

-

Nga

Do të ishte titulli i parë për ekipin e Beratit në elitën e futbollit shqiptar, por në fakt u fitua nga Tirana e cila festoi të 19-tin. Nëse për beratasit, ndeshja shtesë është e kontestuar dhe sipas tyre u manipulua rregullorja, për kampin bardheblu të asaj kohe, kjo është e papranueshme. Shkëlqim Muça, ish-trajneri i […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Në djall koronavirusi, Napoli dhe Juventusi nisin garën për Vedat Muriqin

Publikuar

-

Nga

Klubi i Fenerbahçes nuk ka vendosur nëse do të shesë apo jo Vedat Muriqin në verë. Por nëse do të nxjerrë në shitje sulmuesin e Kosovës, është e sigurt se për të nuk do të mungojnë ofertat. Sipas mediave në Turqi, disa nga klubet më të njohura në botë janë tashmë në garë për futbollistin […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Duka i thur elozhe Ramës: Gjesti më i bukur, ndihem krenar

Publikuar

-

Nga

Gjesti më i bukur i këtyre ditëve dhe që ka bërë xhiron e rrjetit në Shqipëri dhe në Itali, ishte padyshim dërgimi i 30 mjekëve nga ana jonë. Ashtu siç do të shprehej edhe vetë Rama, kjo ishte një simbolikë e qartë se pavarësisht se jemi një vend i vogël dhe i varfër, nuk harrojmë […]

LEXO TE PLOTE