Connect with Us

Një fazë e tërë pa fitore, Duro rekord negativ me Flamurtarin

Sport

Një fazë e tërë pa fitore, Duro rekord negativ me Flamurtarin

Publikuar

-

Humbja në shtëpi ndaj Skënderbeut vendos një rekord negativ për Flamurtarin në këtë edicion, por edhe për trajnerin Shpëtim Duro. Për herë të parë vlonjatët e çojnë në 8 ndeshje pa fitore, praktikisht një fazë e tërë, pasi suksesi i fundit është ai ndaj Lushnjës 2-0, që do të jetë dhe kundërshtari i ardhshëm në kampionat. 2 barazime dhe 6 humbje kanë bërë që kuqezinjtë të rrëshkasin nga vendi i 3-të në të 6-in, duke iu larguar shumë zonës europiane.

Një ecuri të tillë vlonjatët nuk e regjistronin që nga viti 2015, më saktë nga 31 tetori deri më 13 dhjetor, kur në 8 sfida merrnin vetëm 1 pikë. Nëse këto rezultate ndodhën për herë të parë te Flamurtari, nuk mund të thuhet e njëjta gjë për trajnerin Duro, që një ecuri të tillë nuk e ka përjetuar kurrë më parë. Fitues i një titulli kampion me Skënderbeun dhe i Kupës së Shqipërisë me Besën, trajneri kryeqytetas sheh momentin më të keq në karrierën e tij.

Si ngushëllim për Flamurtarin qëndron ajo fitore në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Kupës ndaj Skënderbeut dhe mundësia për t’i shkuar deri në fund këtij trofeu. Ndaj Lushnjës në fundjavë fitorja është detyrim dhe një mundësi për të shkelmuar krizën. /SS

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Muça jep zgjidhjen: Ja çfarë duhet të ndodhë me kampionatin në këto momente

Publikuar

-

Nga

Do të ishte titulli i parë për ekipin e Beratit në elitën e futbollit shqiptar, por në fakt u fitua nga Tirana e cila festoi të 19-tin. Nëse për beratasit, ndeshja shtesë është e kontestuar dhe sipas tyre u manipulua rregullorja, për kampin bardheblu të asaj kohe, kjo është e papranueshme. Shkëlqim Muça, ish-trajneri i […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Në djall koronavirusi, Napoli dhe Juventusi nisin garën për Vedat Muriqin

Publikuar

-

Nga

Klubi i Fenerbahçes nuk ka vendosur nëse do të shesë apo jo Vedat Muriqin në verë. Por nëse do të nxjerrë në shitje sulmuesin e Kosovës, është e sigurt se për të nuk do të mungojnë ofertat. Sipas mediave në Turqi, disa nga klubet më të njohura në botë janë tashmë në garë për futbollistin […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Duka i thur elozhe Ramës: Gjesti më i bukur, ndihem krenar

Publikuar

-

Nga

Gjesti më i bukur i këtyre ditëve dhe që ka bërë xhiron e rrjetit në Shqipëri dhe në Itali, ishte padyshim dërgimi i 30 mjekëve nga ana jonë. Ashtu siç do të shprehej edhe vetë Rama, kjo ishte një simbolikë e qartë se pavarësisht se jemi një vend i vogël dhe i varfër, nuk harrojmë […]

LEXO TE PLOTE