Connect with Us

James Rodriguez kërcënon, tregon si mposhtet Real Madridi

Sport

James Rodriguez kërcënon, tregon si mposhtet Real Madridi

Publikuar

-

James Rodriguez u shfaq në një konferencë shtypi para se të përballet me Real Madrid, ish-skuadrën e tij, sezonin e kaluar. Mesfushori kolumbian deklaroi se Bayern ka mundësi për të shkuar në finalen e Ligës së Kampionëve, por duhet të përfitojë nga shanset e tyre më mirë se në ndeshjen e parë.

Kthimi në Madrid –“Kam respekt të madh për të gjithë këta njerëz dhe ndjej se isha i lumtur kur isha në Real Madrid”.

Përballja me Zidane – “Kundër tij nuk kam absolutisht asgjë, s’ka ndjenjë zemërimi, unë dua vetëm të bëj një lojë të mirë, në mënyrë që Bayern të kalojë këtë fazë dhe të luajë një finale. Kundër tij dhe kundër klubit nuk kam asgjë, kam ndjenjë mirënjohjeje ndaj të gjithëve”.

A i mbyllni derën një kthimi? – “Unë nuk kam për të dëshmuar asgjë për asnjërin, e tashmja ime është në Bayern, ndihem mirë dhe i lumtur dhe tani mendoj vetëm për këtë. Më pas të bëj mirë në Kupën e Botës dhe do të shohim se çfarë do të ndodhë, por e tashmja është Bayern”.

A duhet të ndryshosh shumë gjëra? – “Mendoj se asgjë, kemi luajtur një lojë të mirë, ne duhet të përpiqemi gjithmonë të luajmë mirë, të vendosim shumë intensitet dhe të përfitojmë nga mundësitë, të bëjmë objektiva që është ajo që dështuam të martën e kaluar dhe të jemi mirë në ato raste.

Kush duhet të fajësohet për largimin tuaj nga klubi? – “Unë nuk mendoj se ishte faji i askujt, mendoj se kur kam pasur mundësinë të luaj, kam kontribuar në gola dhe asiste. Në sezonin e parë kam luajtur shumë dhe kam pasur mundësi të kem statistika më të mira dhe kur luan më pak ke më shumë vështirësi në arritjen e atyre numrave, unë nuk mendoj se ishte faji i askujt. Unë mendoj se kur isha në gjendje të luaja isha në një nivel mjaft të mirë”.

Çfarë pritjeje prisni nga tifozët? –“Mendoj se do të jetë bukur, kam ndjenja të bukura ndaj tyre dhe këtu kam dhënë gjithçka, mendoj se ata do të më pranojnë në një mënyrë shumë të mirë”.

Madrid ka marrë masa ndaj Bayern – “Mendoj se luajtëm shumë mirë, çelësi është se kur ke mundësi t’i duhet t’i shfrytëzosh, mendoj se është ajo që na mungoi në ndeshjen e parë, duhet të shfrytëzojmë shanset tona”.

Si ka ndryshuar James? – “Unë jam duke luajtur më afër sulmit dhe tani duhet të vrapoj më shumë, të vij dhe të shkoj dhe kjo është ajo që kërkon trajneri dhe unë mund ta bëj gjithashtu. Ne duhet të jemi shumë të gatshëm dhe në gjendje t’i bëjmë mirë gjërat. Kjo është ajo që ne të gjithë duam dhe besoj se kam bërë një sezon të mirë”. /EDS/

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Sport

Derbi luhet të premeten, ja kur do zhvillohen ndeshjet e tjera të javës së 15-të

Publikuar

-

Nga

Java e 15-të e Kategorisë Superiore do të luhet në dy ditë. Gjithçka do të nisë ditën e premte me derbin e kryeqytetit, mes Partizanit dhe Tiranës, sfidë e cila është programuar të startojë në orën 19:00. Dita e premte i kushtohet vetëm supersfidës së kreqytetit dhe kështu ndeshjet e tjera do të luhen të […]

LEXO TE PLOTE
" "

Sport

Shkurtaj: Do më vriste nëse do e humbja penalltinë ndaj Tiranës

Publikuar

-

Nga

Kukësi mundi Tiranën në “Selman Stërmasi” me përmbysje dhe në kampin verilindor janë të gjithë të kënaqur. Vasil Shkurtaj, ishte ai që shënoi golin e barazimit me penallti, dhe hapi rrugën për përmbysjen. Sulmuesi i Kukësit, ishte i ftuar, në emisionin “Rubrika Sportive”, teksa ka folur për sfidën e së shtunës skundër bardhebluve. “Ishte një […]

LEXO TE PLOTE
" "

Seria A

Pritja e De Biazit merr fund, ish-trajneri i kombëtares gati të marrë në drejtim ekipin e Serisë A

Publikuar

-

Nga

Xhani De Biazi kthehet përsëri mes kandidatëve për të marrë drejtimin e një klubi në Serinë A. Ish-trajneri i përfaqësueses shqiptare ka qenë sot në tribunë në ndeshjen mes Spal dhe Breshias, pasi është kandidat kryesor për t’u ulur në pankinën e skuadrës së Eterit Berishës. Spal u mund sot nga Breshia me shifrat 1-0 […]

LEXO TE PLOTE
" "

Sport

Skandali në Superligë, FSHF harron të pezullojë futbollistin e Partizanit

Publikuar

-

Nga

Futbolli shqiptar do duhen vite të pastrohet. Vetë mënyra se si funksionojnë klubet, mënyra se si shteti e sheh atë, mënyra se si organizohet gara, lë shtigje të pafundme për të gjetur probleme. Gjithsesi  nuk mundet që në vitin 2019, kur presidenti i UEFA-s vjen dhe inauguron një stadium ku pretendojmë të organizojmë një finale […]

LEXO TE PLOTE