Connect with Us

Botërori 2018/ FIFA ka një shqetësim të madh për shitjen e biletave

Sport

Botërori 2018/ FIFA ka një shqetësim të madh për shitjen e biletave

Publikuar

-

Me anë të një deklarate, FIFA paralajmëroi se do të anulonte çdo biletë të shitur për Kupën e Botës nga faqja zvicerane Viagogo. Në Nion njoftuan se po luftojnë rishitjet e biletave për të “vendosur prioritetin për sigurimin e tifozëve ndaj këtij fenomeni”. Botërori do të nisë më 14 qershor në Rusi, ndërsa FIFA ka paraqitur ankesën kundër Viagogo me anë të zyrës së prokurorit publik të hënën në Gjenevë pas “ankesave të shumta”.

“Biletat në turne mund të blihen legjitimisht nëpërmjet faqes së internetit të FIFA-s”, thuhej më tej në deklaratë. Më parë këtë vit, FIFA paraqiti me sukses një urdhër të përkohshëm kundër Viagogo për reklamimin e biletave për Kupën e Botës para se ato të shpërndaheshin. Kjo nuk është hera e parë që Viagogo përballet me këto polemika.

Sajti është aktualisht nën hetim nga Standardi Kombëtar i Tregtisë së Mbretërisë së Bashkuar, pasi u gjet se kompania nuk kishte bërë “mjaftueshëm të qarta” pagesat e detyrueshme. /EDS/

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Presidenti i Juventusit u shkruan letër Kukësit, Partizanit dhe Vllaznisë

Publikuar

-

Nga

Pandemia që ka pushtuar të gjithë botën ka vënë në rrezik serioz të ardhmen e futbollit në Europë, pasi klubet po përballen me një krizë të madhe financiare si pasojë e ndalimit të të gjitha aktiviteteve. Kjo ka shtyrë presidentin e Juventusit, Andrea Anjeli, që t’u shkruajë të gjithë anëtarëve të ECA, organizatës që klubeve […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Tronditet Kristal Abazaj, Anderlehti kërkon t’i heqë rrogën 12 mijë euroshe

Publikuar

-

Nga

Kristal Abazaj u huazua në fillim të sezonit, nga skuadra belge e Anderlehtit, drejt Kukësit, ku gradualisht po fitonte formën e dikurshme, duke u shndërruar në një protagonist te skuadra verilindore. Situata e krijuar për shkak të Koronavirusit, pritet të rëndojë nga ana ekonomike, futbollistin e Kombëtares, të cilit i është kërkuar nga klubi belg […]

LEXO TE PLOTE

Sport

FOTO/ Kukësi nuk ndalon punimet për stadiumin e ri, shikoni si duket aktualisht

Publikuar

-

Nga

Pavarësisht masave të ashpra kufizuese për të mbrojtur qytetarët prej koronavirusit, punimet për stadiumin e ri të Kukësit vazhdojnë, por me ritme të ngadalta. Në një njoftim të klubit verilindor bëhet me dije se ritmi i punimeve për stadiumin e ri të nënkampionëve të Shqipërisë po vazhdojnë me staf dhe orar të kufizuar. Situata e […]

LEXO TE PLOTE