Connect with Us

Matuidi tregon arsyet pse Allegri refuzoi stolin e Real Madridit

Sport

Matuidi tregon arsyet pse Allegri refuzoi stolin e Real Madridit

Publikuar

-

Javën e shkuar, Allegri tha për “Sky Italia” se ai ka refuzuar ofertën për të drejtuar Real Madridin dhe Chelsea-n, ndërkohë që madrilenët vendosën të marrin Julen Lopetegui-n për të zëvendësuar të larguarin Zinedine Zidane.

“Unë fola një herë me presidentin (Florentino Perez), dhe i thashë se për respekt të presidentit Andrea Agnelli, të cilit i kam dhënë fjalën, vendosa që të qëndrojë te Juventus. Ishte një vendim i marrë, dhe çfarëdo që mund të ndodhte në jetë nuk mund të ndërronte atë vendim në respekt të fjalës së dhënë, kështu që nuk i mora në konsideratë opsionet e tjera. Ndërkohë që më duhet të falënderoj presidentin e Real Madridit për shansin që më dhanë për të shkuar atje”.

Duke folur këtë fundjavë për “La Gazzetta dello Sport”, Matuidi ishte i kënaqur për vendimin e trajnerit të tij, i cili do të vijojë të mbetet në Torino: “Allegri tregoi dashurinë e tij për Juventus-in duke i thënë ‘jo’ Real Madridit. Është super për ne të gjithë dhe ne jemi në gjendje të mbështesim atë”.

Juventus është gati që të bëjë disa shtesa në mesfushë gjatë merkatos së verës, me Emre Can dhe Aleksandr Golovin, lojtarë që pritet që t’iu bashkohen në ditët e ardhshme kampionëve të Seria A.

“Jam i lumtur për ardhjen e Can, sepse ai ka eksperiencë dhe cilësi”, shtoi Matuidi. “Mbi të gjitha, është lojtar i kombëtares së Gjermanisë. Ne do e mirëpresim me krahët hapur, e di që ai do të bëjë më të mirën me ne. Pash ndeshjen e Rusisë kundër Arabisë Saudite dhe Golovin dukej super lojtar. E pëlqeva shumë përformancën e tij. Nuk e di nëse ai do të vijë në Torino, kjo nuk varet nga unë, por dua të them se ai është i shkëlqyer”.

Sidoqoftë, 31-vjeçari refuzoi të përgjigjej për thashethemet që qarkullojnë rreth rikthimit të patriotit të tij Paul Pogba te Juventus këtë verë. “Ah, ju duhet të pyesni vetë atë për këtë gjë”, shtoi Matuidi. /EDS/

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: