Connect with Us

Flet dhe Berlusconi: Ronaldo te Juventus, një gjë e tmerrshme për Serie A!

Sport

Flet dhe Berlusconi: Ronaldo te Juventus, një gjë e tmerrshme për Serie A!

Publikuar

-

Ish-presidenti i Milanit, Silvio Berlusconi u shpreh se transferimi i Ronaldos te Juventusi është një goditje e rëndë për të gjitha skuadrat tjera në kampionatin italian. Sipas tij, Serie A do të vazhdojë të dominohet edhe më shumë nga “Zonja” dhe si tifoz i Milanit, kjo gjë e vret shumë.

Në fjalën e tij për mediet italiane, Berlusconi u ndal shumë te transferimi i “CR7” në Torino, duke u shprehur:

“Çfarë efekti më bën ta shikoj Ronaldon te Juventus? Si një tifoz i Milan, është një gjë e tmerrshme. Por, në të vërtetë, ardhja nëSerinë A e një kampioni absolut si Cristiano Ronaldo është një lajm i mirë, jo vetëm për Juventus, por për të gjithë futbollin italian. I bëj komplimentet Juventus-it”./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Gjykata jep sot vendimin për Klodian Duron

Publikuar

-

Nga

Bëri mjaft bujë ditën e djeshme lajmi për arrestimin e ish-futbollistit Klodian Duro. Ish-mesfushori i kombëtares ishte arrestuar për shkak të përndjekjes ndaj ish-gruas. Pas divorcit, ish-bashkëshortja e Duros kishte një urdhër mbrojtje, urdhër i cili u thye nga Duro para pak ditëve dhe në këtë formë u arrestua. Ndërkohë, ditën e sotme gjykata ka […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Kaos te Barcelona, e pëson keq dhe Rei Manaj

Publikuar

-

Nga

Pas një sërë diskutimesh, duket se Barcelona ia ka dalë të bindë Mesin me shokë për reduktimin e pagesave në këtë kohë kriz për shkak të Koronavirusit, ndërsa pjesën e mbetur do e marrin kur situata të qetësohet. Ndërkohë  nga Spanja raportohet se diçka e tillë do ndodhë për gjithë klubin, duke përfshirë edhe ekipin […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Lazio do me çdo kusht Kumbullën, fut mik Thomas Strakoshën

Publikuar

-

Nga

Të marrësh Marash Kumbullën në merkaton e radhës që do të hapet për tregun europian, nuk është e lehtë, aspak. Emri i këtij futbollisti po qarkullon kudo në kampionatet dhe ekipet më të mira, veçse në “Ligue 1”. Nga Dortmundi te Inter dhe Manchester United me Manchester City, duke lënë jashtë listës dhe pa përmendur […]

LEXO TE PLOTE