Connect with Us

Masakrohet Andres Iniesta në Japoni/ Ndërhyrje të tilla duhen dënuar me përjashtim nga futbolli

Sport

Masakrohet Andres Iniesta në Japoni/ Ndërhyrje të tilla duhen dënuar me përjashtim nga futbolli

Publikuar

-

Andres Iniesta ka përjetuar momente tmerri, pasi Mitsuki Saito, lojtari i Shonan Belmares, i ka shkaktuar një ndërhyrje brutale, në ndeshjen që ekipi i spanjollit, Visel Kobe, fitoi 2-0.

Një ndërhyrje që i preku ligamentet e gjurit, për fat të mirë, nuk ishte aq e rëndë. Ndërhyrja të tilla janë shumë të rrezikshme dhe në këtë moshë që është Andres Iniesta, një dëmtim i ligamentit do të ishte fundi i parakohshëm i karrierës.

Ajo që habiti më shumë të gjithë tifozët, ishte që arbitri nuk e dënoi as me karton të verdhë këtë ndërhyrje brutale. Momentin e gjeni në videon më poshtë në 00:51. /CNA.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: