Connect with Us

Dështimi më i madh në historinë e Liverpoolit/ Do të zëvendësojë Cristiano Ronaldon te Reali

Sport

Dështimi më i madh në historinë e Liverpoolit/ Do të zëvendësojë Cristiano Ronaldon te Reali

Publikuar

-

Në vitin 2013-të, Liverpooli transferoi atë që konsiderohej si super ylli spanjoll, Iago Aspas, nga Celta Vigo për 11 milionë euro.

Edhe pse u transferua te Liverpooli me shumë bujë, doli një dështim i madh. Jo më kot në Liverpool e quajnë si transferimi më i dështuar në historinë e klubit të tyre.

Pas dy sezonesh në Angli ku nuk shënoi asnjë gol, ai rikthehet te Celta Vigo ku në 101 ndeshje, ka shënuar 55 gola. Forma e jashtëzakonshme që po tregon tek ky ekip ka zgjuar dhe interesimin e Realit.

Real Madrid raportohet të ketë arritur një marrëveshje me sulmuesin e Celta de Vigo Iago Aspas, në rast se nuk arrin të marrë Rodrigo Moreno-n e Valencia-s, sipas El Chiringuito de Jogones.

Raportet nga Vigo thonë se për të blerë lojtarin duhet një shifër 40 mln euro, aq sa është edhe klauzola e lirimit të lojtarit, kështu që Real mund ta blejë lojtarin kur të dojë.

Sigurisht që tifozët e Realit po prisnin që zëvendësuesi i CR7 të ishtë një emër i madh , por duhet të kënaqen me Iago Aspas./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Muça jep zgjidhjen: Ja çfarë duhet të ndodhë me kampionatin në këto momente

Publikuar

-

Nga

Do të ishte titulli i parë për ekipin e Beratit në elitën e futbollit shqiptar, por në fakt u fitua nga Tirana e cila festoi të 19-tin. Nëse për beratasit, ndeshja shtesë është e kontestuar dhe sipas tyre u manipulua rregullorja, për kampin bardheblu të asaj kohe, kjo është e papranueshme. Shkëlqim Muça, ish-trajneri i […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Në djall koronavirusi, Napoli dhe Juventusi nisin garën për Vedat Muriqin

Publikuar

-

Nga

Klubi i Fenerbahçes nuk ka vendosur nëse do të shesë apo jo Vedat Muriqin në verë. Por nëse do të nxjerrë në shitje sulmuesin e Kosovës, është e sigurt se për të nuk do të mungojnë ofertat. Sipas mediave në Turqi, disa nga klubet më të njohura në botë janë tashmë në garë për futbollistin […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Duka i thur elozhe Ramës: Gjesti më i bukur, ndihem krenar

Publikuar

-

Nga

Gjesti më i bukur i këtyre ditëve dhe që ka bërë xhiron e rrjetit në Shqipëri dhe në Itali, ishte padyshim dërgimi i 30 mjekëve nga ana jonë. Ashtu siç do të shprehej edhe vetë Rama, kjo ishte një simbolikë e qartë se pavarësisht se jemi një vend i vogël dhe i varfër, nuk harrojmë […]

LEXO TE PLOTE