Connect with Us

Real Madrid e transferoi për 45 milionë euro/ Ai luan në kategorinë e tretë dhe i lë të gjithë gojëhapur

Sport

Real Madrid e transferoi për 45 milionë euro/ Ai luan në kategorinë e tretë dhe i lë të gjithë gojëhapur

Publikuar

-

Disa e quajtën pasardhësi i Cristiano Ronaldos te Reali, disa të tjerë e quajtën “fenomeni i ri”, por deri më tani pas transferimit te Reali, ai i ka zhgënjyer të gjithë.

E kemi fjalën për talentin e ri brazilian, Vinicius Junior, që u transferua nga madrilenët për 45 milonë euro nga Flamengo.

Te ekipi i parë as që bëhet fjalë të luajë, por ai ka zhgënjyer të gjithë dje me debutimin e tij në kategorinë e tretë , te Real Madrid Castilla. Presioni i shumtë dhe pritshmëritë e larta bënë që braziliani të zhdukej nga fusha dhe të mos bëhej kurrë i rrezikshëm.

Kur dikush që kushton 45 milionë euro, konsiderohet si talent i madh, por ai nuk bind as në një ndeshje për kategorinë e tretë, duket se telashe të mëdha do këtë Reali me ketë futbollist. /CNA.al 

https://www.youtube.com/watch?v=PpjqDxPIf9Y

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Muça jep zgjidhjen: Ja çfarë duhet të ndodhë me kampionatin në këto momente

Publikuar

-

Nga

Do të ishte titulli i parë për ekipin e Beratit në elitën e futbollit shqiptar, por në fakt u fitua nga Tirana e cila festoi të 19-tin. Nëse për beratasit, ndeshja shtesë është e kontestuar dhe sipas tyre u manipulua rregullorja, për kampin bardheblu të asaj kohe, kjo është e papranueshme. Shkëlqim Muça, ish-trajneri i […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Në djall koronavirusi, Napoli dhe Juventusi nisin garën për Vedat Muriqin

Publikuar

-

Nga

Klubi i Fenerbahçes nuk ka vendosur nëse do të shesë apo jo Vedat Muriqin në verë. Por nëse do të nxjerrë në shitje sulmuesin e Kosovës, është e sigurt se për të nuk do të mungojnë ofertat. Sipas mediave në Turqi, disa nga klubet më të njohura në botë janë tashmë në garë për futbollistin […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Duka i thur elozhe Ramës: Gjesti më i bukur, ndihem krenar

Publikuar

-

Nga

Gjesti më i bukur i këtyre ditëve dhe që ka bërë xhiron e rrjetit në Shqipëri dhe në Itali, ishte padyshim dërgimi i 30 mjekëve nga ana jonë. Ashtu siç do të shprehej edhe vetë Rama, kjo ishte një simbolikë e qartë se pavarësisht se jemi një vend i vogël dhe i varfër, nuk harrojmë […]

LEXO TE PLOTE