Connect with Us

Legjenda e Milanit fjalë të mëdha për yllin e Kombëtares tonë/ “Duhet të vazhdojë kështu”

Sport

Legjenda e Milanit fjalë të mëdha për yllin e Kombëtares tonë/ “Duhet të vazhdojë kështu”

Publikuar

-

Filippo Galli, ylli i madh i Milanit në vitet 1980-1990, tani është është bërë zbulues talentesh dhe kjo detyrë i është besuar në klubin e Napolit dhe atë të Barit, që janë të dy në pronësi të De Laurentiis.

Legjenda e Milanit, së fundmi ka bërë komente mjaft pozitive për talentin shqiptar që luan te Brescia, Emanuele Ndoji.

“Ndoj ka talent, edhe pse e shpreh me ndërprerje. Ai duhet të sigurojë vazhdimësi por ka aftësi të mira”, ka thënë Gali.

Emanuele Ndoji është grumbulluar në ndeshjet e fundit dhe nga trajneri Panucci, pasi më parë ka luajtur rregullisht për Kombëtaren U-21, tani është bërë pjesë dhe e Kombëtares së madhe. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Muça jep zgjidhjen: Ja çfarë duhet të ndodhë me kampionatin në këto momente

Publikuar

-

Nga

Do të ishte titulli i parë për ekipin e Beratit në elitën e futbollit shqiptar, por në fakt u fitua nga Tirana e cila festoi të 19-tin. Nëse për beratasit, ndeshja shtesë është e kontestuar dhe sipas tyre u manipulua rregullorja, për kampin bardheblu të asaj kohe, kjo është e papranueshme. Shkëlqim Muça, ish-trajneri i […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Në djall koronavirusi, Napoli dhe Juventusi nisin garën për Vedat Muriqin

Publikuar

-

Nga

Klubi i Fenerbahçes nuk ka vendosur nëse do të shesë apo jo Vedat Muriqin në verë. Por nëse do të nxjerrë në shitje sulmuesin e Kosovës, është e sigurt se për të nuk do të mungojnë ofertat. Sipas mediave në Turqi, disa nga klubet më të njohura në botë janë tashmë në garë për futbollistin […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Duka i thur elozhe Ramës: Gjesti më i bukur, ndihem krenar

Publikuar

-

Nga

Gjesti më i bukur i këtyre ditëve dhe që ka bërë xhiron e rrjetit në Shqipëri dhe në Itali, ishte padyshim dërgimi i 30 mjekëve nga ana jonë. Ashtu siç do të shprehej edhe vetë Rama, kjo ishte një simbolikë e qartë se pavarësisht se jemi një vend i vogël dhe i varfër, nuk harrojmë […]

LEXO TE PLOTE