Connect with Us

Surpriza nga Galliani e Berlusconi / Do blejnë një klub italian

Sport

Surpriza nga Galliani e Berlusconi / Do blejnë një klub italian

Publikuar

-

Askush nuk e parashikonte këtë, por duket diçka e kryer. Klubi i Monza-s, që luan në kampionatin e Serisë C, do të ketë pronarë të rinj.

Sipas asaj që raportojnë mediet italiane, ish-presidenti legjendar i Milanit, Silvio Berlusconi, dhe krahu i tij i djathtë, Adriano Galliani, që ka mbuluar rolin e zëvendëspresidentit te Monza në 1984-n, duket se kanë ndërmend të blejnë pjesën më të madhe të aksioneve të bardhekuqve.

Kjo është një gjë e madhe për futbollin italian. Një rikthim i bujshëm, por varet me sa shumë histori pas…

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

E çuditshme/ Koronavirusi “ndihmon” Borussian e Dortmundit! Ja motivi

Publikuar

-

Nga

Borussia Dortmund, ashtu si shumë skuadra të tjera në Gjermani, është kthyer të stërvitet në fushë. Sigurisht, rregulla strikte: maksimumi dy futbollistë, në distancë, nuk lejohet hyrja në dhomat e zhveshjes. Por, pauza ose ndalesa e detyruar dhe këto stërvitje të personalizuara mund t’i japin mundësi Marco Reus që të kthehet në fushë kur të […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Shefi i arbitrave i drejtohet Edi Ramës: Duhet të keni më respekt për sportistët

Publikuar

-

Nga

Shefi i sektorit të arbitrave në FSHF Sokol Jareci i bëri apel kryeministrit Edi Rama që të ndihmojë klubet e futbollit në Shqipëri, ku njësoj si në të gjithë vendet e tjera të botës, ndërprerja e aktiviteteve sportive prej koronavirusit ka rritur dëmin financiar te klubet. Deklaratës së kreut të qeverisë se klubet e futbollit […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Vangjeli: Çdo gjë do rregullohet, ja si e kaloj ditën

Publikuar

-

Nga

Kristi Vangjeli është një nga titullarët e padiskutueshëm të Tiranës këtë sezon. Në një prononcim të shkurtër për “Panorama Sport”, mbrojtësi i bardhebluve foli për situatën aktuale në shqipëri. Pranon se në këtë moment është shumë e vështirë për të folur për futboll, apo diçka tjetër veç Koronavirusit. “Situata duket tejet e vështirë dhe ne […]

LEXO TE PLOTE