Connect with Us

Kush është më i miri, Ronaldo, Modric apo Salah? Përgjigja epike e Toni Kroos që po bën xhiron në rrjetet sociale

Sport

Kush është më i miri, Ronaldo, Modric apo Salah? Përgjigja epike e Toni Kroos që po bën xhiron në rrjetet sociale

Publikuar

-

Cristiano Ronaldo, Luka Modric dhe Mohamed Salah janë tre lojtarët më të mirën bë botë të zgjedhur nga FIFA për çmimin “Lojtari më i mirë i vitit nga FIFA”.

Kjo është një treshe e shkëlqyer, por përsëri pati kundërshtime pasi në këtë treshe mungonte Lionel Messi.

Megjithatë, në lidhje me çështjen e lojtarëve më të mirë është pyetur edhe mesfushori gjerman i Realit të Madridit, Toni Kroos.

Pikërisht për këtë çështje, është pyetur në “Twitter” edhe Toni Kroos, për të mësuar se cili nga të tre kandidatët duhet të fitojë trofeun. Kroos është shok ekipi me Modric dhe ishte shok skuadre edhe me Ronaldon për disa vite, deri në fund të sezonit të kaluar.

Gjermani nuk ka asnjë marrëdhënie me Salah, por gjithsesi duket se preferoi të qëndrojë diplomatik, duke evituar dhënien e një përgjigje definitive për pyetjen. Përkundrazi, përgjigja e tij ishte epike, teksa tha: “Pse, unë jam jashtë listës?”, njëlloj sikur të thoshte se ai duhet të ishte pjesë e treshes candidate për trofeun. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: