Connect with Us

Flet heroi i ndeshjes, Shqipëri-Izrael/ Mirë që nuk e bëra atë gjë

Sport

Flet heroi i ndeshjes, Shqipëri-Izrael/ Mirë që nuk e bëra atë gjë

Publikuar

-

Golin e shënoi Taulant Xhaka, por në të vërtetë heroi kuqezi i fitores ndaj Izraelit ishte Thoma Strakosha. Me pritjet e tij vendimtare, portieri i Lazios evitoi më shumë se dy gola të sigurtë. Në intervistën e tij pas ndeshjes, ai u shpreh se:

“Kam akoma shumë për të kaluar babain. Jam i lumtur për skuadrën. E bëmë mirë detyrën deri në minutën e 80-të, më pas u ndie lodhja. I treguam vlerat, pas disa ndeshjeve, që nuk kishim bërë mirë. Nuk shoh ritmin, por e shoh në mënyrë kolektive.

Vrapuam shumë dhe luftuam shumë, ndaj arritëm të fitonim. Ishim të përqendruar dhe, kur gabonte njëri, rikuperonte tjetri. Rasti më i rrezikshëm? Në fillim mendova se mund të shkaktoja 11-metërsh, por shyqyr që godita topin. Gabimet ndodhin në ndeshje, nuk ndahen ato, ashtu sikurse nuk ndahen meritat.

Jemi një skuadër, nuk ka rëndësi kush gabon. Për fat, kur Zahavi doli i vetëm dhe më shmangu, nuk gjuajti direkt dhe pata kohë të rikuperoja, duke i hequr topin, edhe pse rrezikova pak, sepse mund të shkaktoja penallti”. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: