Connect with Us

Futbollistin që të gjithë e tallin te Franca/ Deschamps: Ky lojtar na duhet shumë, është kritikuar padrejtësisht

Sport

Futbollistin që të gjithë e tallin te Franca/ Deschamps: Ky lojtar na duhet shumë, është kritikuar padrejtësisht

Publikuar

-

Didier Deschamps përshëndeti Olivier Giroud, që i dha fund thatësirës së tij të golit, teksa sulmuesi shënoi dhe i siguroi kombëtares së tij fitoren 2-1 ndaj Holandës, në Ligën e Kombeve. 31-vjeçari është tani golashënuesi më i mirë i Francës në histori, me 32 gola në emër të tij, ndërsa trajneri Deschamps e vlerësoi ngrohtësisht si një interpretues vetëmohues.

“Unë jam shumë i lumtur për Olivier Giroud, – tha trajneri i kampionëve të botës. – Ai është shumë i dobishëm për ne dhe na ka dhënë fitore. Giroud shpesh kritikohet padrejtësisht. E përsëris, ai është shumë i rëndësishëm për skuadrën, na duhet shumë”.

“Stade de France” mundi të shijojë fitoren në ndeshjen e parë të zhvilluar në shtëpi, pas triumfit të “gjelave” në Botërorin e Rusisë. “Ka një atmosferë të mrekullueshme, që do të vazhdojë, – shtoi Deschamps. – Ishte ndeshja e parë në “Stade de France”, pas Kupës së Botës. Duke pasur këtë mbështetje nga të gjithë njerëzit e pranishëm, ne e kishim për detyrë të fitonim. Tifozët besoj se e shijuan atë”. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

“Tirana nuk vodhi asgjë, penalltitë ishin të dyja”, tifozët japin verdiktin e tyre për derbin Tirana-Partizani

Publikuar

-

Nga

Tirana ka fituar sot 5-1 derbin e kryeqytetit, duke shpartalluar në ç’do aspekt Partizanin. Pas ndeshjes, kanë plasur polemikat se arbitri ka favorizuar Tiranës, sidomos te dy penalltitë, por tifozët duket se nuk janë dakord me këtë konstatim të drejtuesve të Partizanit. Në debatin e zhvilluar te “Atlasi Sportiv”, tifozët shprehen njëzëri se Tirana nuk […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Sherr brenda familjes Rama, Gregu i del kundër xhaxhait

Publikuar

-

Nga

Greg Rama, djali i kryeministrit Edi Rama i është gëzuar triumfit të skuadrës së tij të zemrës Tiranës ndaj rivalëve të përjetshëm të Partizanit. Bardheblutë fitoi 5-1 dhe pas kësaj fitoreje, Gregu ka dalë hapir në mbështetje të skuadrës së tij. Ai shkroi në “Instagram” se “e vërteta doli në shesh” duke nënkpuptuar se tashmë […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

E bujshme/ Oto Xhon mund të luajë me kombëtaren e Kosovës

Publikuar

-

Nga

Një rast “Olainka” ka lindur sërish, por këtë herë në Kosovë. Sulmuesi Otto John shprehet i gatshëm që të veshë fanellën e përfaqësueses së dardanëve, gjithnjë nëse këta të fundit vendosin ta ftojnë në ekipin e tyre. Lojtari nigerian la Skënderbeun gjatë merkatos së dimrit dhe u rikthye sërish në Kosovë, por këtë herë si […]

LEXO TE PLOTE