Connect with Us

Festimi i Ramosit me “shqiponjë” kundër Kroacisë/ Ja cila është e vërteta

Sport

Festimi i Ramosit me “shqiponjë” kundër Kroacisë/ Ja cila është e vërteta

Publikuar

-

Shpesh herë, Sergio Ramos i feston golat me një simbol, që shqiptarët e quajnë gjithmonë si shqiponja jonë, por në fakt, e vërteta e atij festimi është ndryshe nga ajo që mendohet.

Simboli që formon Ramosi, është një pëllumb që konsiderohet si pëllumbi i paqes dhe nuk ka aspak lidhje me politikën, apo me ndonjë dedikim të veçantë të spanjollit. Jemi mësuar të shohim shqiptarët të cilët gjithmonë festojnë me atë simbol.

Në mënyrë të njëjtë, feston edhe  futbollisti belg Witsel, por ky i fundit u shpreh se këtë e ka mësuar që i ri, kur shihte Anelkan që festonte në atë mënyrë.  /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: