Connect with Us

Mbyllen ndeshjet për Kupën e Shqipërisë/ Eleminohet Dinamo, ndërsa Skënderbeu & Partizani…

Sport

Mbyllen ndeshjet për Kupën e Shqipërisë/ Eleminohet Dinamo, ndërsa Skënderbeu & Partizani…

Publikuar

-

U luajtën ditën e sotme 8 takimet e vlefshme për Grupin A të Kupës së Shqipërisë. Skuadrat e Kategorisë Superiore nuk kanë falur duke siguruar kualifikimin që në ndeshjen e parë. Skënderbeu dhe Luftëtari kanë fituar me goleadë në transfertë përballë Veleçikut dhe Vorës, ndërkohë që Partizanit i ka mjaftuar goli i Çinarit përballë Tërbunit të Kategorisë së Dytë.

Klodian Duro ka debutuar me fitore në stolin e Kamzës, teksa ka mposhtur Besën me rezultatin 0-2. Dopieta e Teqjes i dha fitoren skuadrës kryeqytetas. Kastrioti është i vetmi ekip nga Superioria që nuk ka triumfuan në Grupin A. Skuadra krutane barazoi me rezultatin 1-1 në transfertë përballë Korabit, teksa kualifikimi do të vendoset në ndeshjen e kthimit. Më poshtë, të gjitha rezultatet e takimeve të grupit A.

Veleçiku-Skënderbeu 0-3

(Gripshi 19′, Ajzeraj 58′, Oto Xhon 81′)

Vora – Luftëtari 0-4

(Hyseni 14′, Molla 42′, Cekaj 59′, Oshafi 83′)

Tërbuni – Partizani 0-1

(Çinari 6′)

Besa – Kamza 0-2

(Teqja 23′, 72′) 

Burreli – Vllaznia 1-1

(Xhixhiua 90′ / Silva 48′)

Korabi – Kastrioti 1-1

(Lika 13′ / Gallego 10′) 

Dinamo – Egnatia 0-1

(Broshka 63′)

Besëlidhja – Erzeni 1-0

(Fetaj 45′, Pasha 84′ ) /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

VIDEO/ Uzuni dhe Kastrati dhurojnë spektakël në kampionat

Publikuar

-

Nga

Lokomotiva e Zagrebit ka luajtur ditën e sotme takimin e javës së 24-t të kampionatit kroat, të cilën e fituan me shifrat 0-2 kundër Inter Zapresiç. Protagonistë në sigurimin e këtyre 3 pikëve kanë qenë edhe dy futbollistët shqiptarë, Kastrati dhe Uzuni. Sulmuesi i dardanëve do të ishte ai që do të shënonte golin e […]

LEXO TE PLOTE

Sport

“Gol line technology”, ja stadiumi i vetëm shqiptar ku është instaluar

Publikuar

-

Nga

Futbolli i ditëve të sotme ka përqafuar gjithnjë e më shumë teknologjinë, por sërish polemikat nuk janë shmangur. Penallti, kontakte, prekje apo jo prekje të sferës, apo edhe goli po apo jo i shënuar diskutohen shumë. Mirëpo, për të paktën një gjë, në ditët e sotme siguria është më shumë sesa maksimale nëse sfera e […]

LEXO TE PLOTE

Sport

E bujshme/ Legjenda e Rejnxhërs nuk i kursen lëvdatat për yllin shqiptar

Publikuar

-

Nga

Florian Kamberi i ka bërë të gjithë për vete në klubin e Rejnxhërs, në të cilin u transferua vetëm në merkaton e janarit nga Hibernian. Megjithatë, koha e shkurtër në dispozicion dhe ndeshjet e pakta, nuk kanë qenë një pengesë për sulmuesin shqiptar i cili ka treguar aftësitë e tij duke marrë komplimente nga trajneri […]

LEXO TE PLOTE