Connect with Us

Surpriza e parë e fundjavës vjen nga Spanja/ Atletico Madrid shokon tifozët me këtë rezultat

Sport

Surpriza e parë e fundjavës vjen nga Spanja/ Atletico Madrid shokon tifozët me këtë rezultat

Publikuar

-

Një goli Moreno-s në minutën e 95’ o ka dhënë barazimin Atletico Madridit. U duk sikur skuadra e Diego Simeone-s do të pësonte humbjen e dytë radhazi në La Liga pas disfatës me Celta Vigo-n, kur Eibar mori avantazhin në fund të takimit, por kryeqytetasit shpëtuan në sekondat e fundit të ndeshjes. Atletico ishte ekipi që prodhoi më tepër mundësi goli gjatë gjithë ndeshjes por pa arritur të shënojë me Griezmann dhe shokë. Kur dukej sikur ndeshja do të shkonte drejt një barazimi pa gola, ishte Sergio Enrich i Eibar ai që kaloi të tijtë në avantazh.

https://twitter.com/auuuLobito/status/1040947096340373507

Lufta kundër kohës kishte filluar për kryeqytetasit, të cilët u hodhën të gjithë në sulm për të shpëtuar diçka në këtë takim dhe në minutën e 95’ ka ardhur goli i Moreno-s. Një barazim që mund të quhet si një fitore për vendasit, por që nuk i shërben shumë në renditje teksa kanë humbur edhe dy pikë të tjera potenciale ndaj rivalëve për titull, gjithsesi barazimi 1-1 është më mirë se një humbje. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: