Connect with Us

Shënoi golin e fitores për Zyrichun/ Futbollisti shqiptar bie në gropë

Sport

Shënoi golin e fitores për Zyrichun/ Futbollisti shqiptar bie në gropë

Publikuar

-

Benjamin Kololli, që luan me përfaqësuesen e Kosovës ka shënuar mbrëmë golin e vetëm për FC Zurichun, por festa e tij ka rezultuar shumë keq.

Kololli mund të jetë lënduar keq dje,  pasi duke shkuar për ta festuar golin me tifozët e tij, ka rënë në një grupë.

FC Zurich luajti mbrëmë ndeshjen e parë në fazën e grupeve të Europa League duke fituar me rezultat 1-0 kundër AEK Larnaca dhe Benjamin Kololli shënoi të vetmin gol në Qipro, nga pika e bardhë e penalltisë.

Kujtojmë që ky festim i tij po bën xhiron e rrjeteve sociale. /CNA.al

How can you not love the Europa League

How can you not love the Europa League 😂😂

Gepostet von Troll Football Media am Donnerstag, 20. September 2018

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

“Tirana nuk vodhi asgjë, penalltitë ishin të dyja”, tifozët japin verdiktin e tyre për derbin Tirana-Partizani

Publikuar

-

Nga

Tirana ka fituar sot 5-1 derbin e kryeqytetit, duke shpartalluar në ç’do aspekt Partizanin. Pas ndeshjes, kanë plasur polemikat se arbitri ka favorizuar Tiranës, sidomos te dy penalltitë, por tifozët duket se nuk janë dakord me këtë konstatim të drejtuesve të Partizanit. Në debatin e zhvilluar te “Atlasi Sportiv”, tifozët shprehen njëzëri se Tirana nuk […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Sherr brenda familjes Rama, Gregu i del kundër xhaxhait

Publikuar

-

Nga

Greg Rama, djali i kryeministrit Edi Rama i është gëzuar triumfit të skuadrës së tij të zemrës Tiranës ndaj rivalëve të përjetshëm të Partizanit. Bardheblutë fitoi 5-1 dhe pas kësaj fitoreje, Gregu ka dalë hapir në mbështetje të skuadrës së tij. Ai shkroi në “Instagram” se “e vërteta doli në shesh” duke nënkpuptuar se tashmë […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

E bujshme/ Oto Xhon mund të luajë me kombëtaren e Kosovës

Publikuar

-

Nga

Një rast “Olainka” ka lindur sërish, por këtë herë në Kosovë. Sulmuesi Otto John shprehet i gatshëm që të veshë fanellën e përfaqësueses së dardanëve, gjithnjë nëse këta të fundit vendosin ta ftojnë në ekipin e tyre. Lojtari nigerian la Skënderbeun gjatë merkatos së dimrit dhe u rikthye sërish në Kosovë, por këtë herë si […]

LEXO TE PLOTE