Connect with Us

E bujshme nga Franca/ PSG-ja në telashe të mëdha

Sport

E bujshme nga Franca/ PSG-ja në telashe të mëdha

Publikuar

-

Një hetim për financat dhe shpenzimet e klubit gjigant të Francës, Paris Saint-Germain është rihapur së fundmi nga UEFA. Kampionët në fuqi të Ligue 1, PSG fillimisht u shfajësuan nga akuza për thyerje të rregullores së Fair Play Financiar (FFP) me vendim paraprak të muajit qershor, por trupa më e lartë e qeverisjes së futbollit europian deklaroi se vendimi do të rishikohej.

Tashmë trupa e kontrollit financiar për klube e UEFA-s, ka votuar për rikthimin e çështjes për hetime të mëtejshme. Rregulli i Fair Play Financiar, synon për një ekuilibrim mes arkëtimeve dhe shpenzimeve të justifikuara të klubeve. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

E çuditshme/ Koronavirusi “ndihmon” Borussian e Dortmundit! Ja motivi

Publikuar

-

Nga

Borussia Dortmund, ashtu si shumë skuadra të tjera në Gjermani, është kthyer të stërvitet në fushë. Sigurisht, rregulla strikte: maksimumi dy futbollistë, në distancë, nuk lejohet hyrja në dhomat e zhveshjes. Por, pauza ose ndalesa e detyruar dhe këto stërvitje të personalizuara mund t’i japin mundësi Marco Reus që të kthehet në fushë kur të […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Shefi i arbitrave i drejtohet Edi Ramës: Duhet të keni më respekt për sportistët

Publikuar

-

Nga

Shefi i sektorit të arbitrave në FSHF Sokol Jareci i bëri apel kryeministrit Edi Rama që të ndihmojë klubet e futbollit në Shqipëri, ku njësoj si në të gjithë vendet e tjera të botës, ndërprerja e aktiviteteve sportive prej koronavirusit ka rritur dëmin financiar te klubet. Deklaratës së kreut të qeverisë se klubet e futbollit […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Vangjeli: Çdo gjë do rregullohet, ja si e kaloj ditën

Publikuar

-

Nga

Kristi Vangjeli është një nga titullarët e padiskutueshëm të Tiranës këtë sezon. Në një prononcim të shkurtër për “Panorama Sport”, mbrojtësi i bardhebluve foli për situatën aktuale në shqipëri. Pranon se në këtë moment është shumë e vështirë për të folur për futboll, apo diçka tjetër veç Koronavirusit. “Situata duket tejet e vështirë dhe ne […]

LEXO TE PLOTE