Connect with Us

Sarri befason me ato që thotë për yllin e Chelseas/ Shpresoj që ai të qajë sa më shpesh

Sport

Sarri befason me ato që thotë për yllin e Chelseas/ Shpresoj që ai të qajë sa më shpesh

Publikuar

-

Maurizio Sarri beson se Alvaro Morata mund ta fillojë nga fillimi sezonin e tij te Chelsea pasi shënoi golin e fitores ndaj Vidi në Europa League.

25-vjeçari kishte shënuar vetëm një gol përpara ndeshjes së mesjavës në Stamford Bridge dhe dukej qartë se i mungonte vetëbesimi, me Sarri-n që ka preferuar të përdorë Olivier Giroud në ndeshhet e Premier League.

Morata humbi disa mundësi të mira përpara se të shënonte golin ndaj kampionëve hungarezë.

“Jam shumë i lumtur për golin e tij,” shprehet Sarri.

“Ishte e rëndësishme të luante një ndeshje të mirë, dhe mendoj se ia arriti. Ishte e rëndësishme të luante për ekipin. Alvaro duhet të vazhdojë kështu.

“Nuk dua të flas për kundërshtarët, ata luajtën ndeshjen e tyre. Mendoj se Morata luajti shumë mirë, më mirë se në ndeshjet e fundit dhe duhet të vazhdojë kështu.

“Ai është një lojtar shumë i rëndësishëm. Ai është i rëndësishëm për ne, ashtu si Giroud.

“Morata qau pas golit? Nuk e di, por nëse do të qajë pas një goli atëherë shpresoj ta shoh duke qarë sa më shpesh.” /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Muça jep zgjidhjen: Ja çfarë duhet të ndodhë me kampionatin në këto momente

Publikuar

-

Nga

Do të ishte titulli i parë për ekipin e Beratit në elitën e futbollit shqiptar, por në fakt u fitua nga Tirana e cila festoi të 19-tin. Nëse për beratasit, ndeshja shtesë është e kontestuar dhe sipas tyre u manipulua rregullorja, për kampin bardheblu të asaj kohe, kjo është e papranueshme. Shkëlqim Muça, ish-trajneri i […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Në djall koronavirusi, Napoli dhe Juventusi nisin garën për Vedat Muriqin

Publikuar

-

Nga

Klubi i Fenerbahçes nuk ka vendosur nëse do të shesë apo jo Vedat Muriqin në verë. Por nëse do të nxjerrë në shitje sulmuesin e Kosovës, është e sigurt se për të nuk do të mungojnë ofertat. Sipas mediave në Turqi, disa nga klubet më të njohura në botë janë tashmë në garë për futbollistin […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Duka i thur elozhe Ramës: Gjesti më i bukur, ndihem krenar

Publikuar

-

Nga

Gjesti më i bukur i këtyre ditëve dhe që ka bërë xhiron e rrjetit në Shqipëri dhe në Itali, ishte padyshim dërgimi i 30 mjekëve nga ana jonë. Ashtu siç do të shprehej edhe vetë Rama, kjo ishte një simbolikë e qartë se pavarësisht se jemi një vend i vogël dhe i varfër, nuk harrojmë […]

LEXO TE PLOTE