Connect with Us

Supersfida e Ligës së Kombeve, Kroaci-Angli do të luhet pa tifozë/ Ja cila është arsyeja

Sport

Supersfida e Ligës së Kombeve, Kroaci-Angli do të luhet pa tifozë/ Ja cila është arsyeja

Publikuar

-

Sonte zhvillohet ndeshja mes Kroacisë dhe Anglisë në kuadër të kompeticionit më të ri europian, Liga e Kombeve.

Ndeshja do të luhet në stadiumin “HNK Rijeka” por do të jetë me dyer të mbyllura pa tifozë. Përkundër kësaj me qindra tifozë anglez kanë udhëtuar drejt Kroacisë, për ta ndjekur ndeshjen jashtë stadiumit.

Arsyeja se pse nuk do të ketë tifozë është se UEFA në vitin 2016 kishte dënuar Kroacinë me dy ndeshje pa tifozë pas incidenteve në ndeshjen kundër Italisë.

Ndeshja e radhës e Kroacisë si vendase do të jetë në nëntor kundër Spanjës dhe do të jetë e hapur për tifozët. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: