Connect with Us

Gjermania u turpërua 3-0 nga Holanda/ Neuer zbulon premtimin që i ka bërë skuadra trajnerit Low

Sport

Gjermania u turpërua 3-0 nga Holanda/ Neuer zbulon premtimin që i ka bërë skuadra trajnerit Low

Publikuar

-

Portieri i Gjermanisë Manuel Neuer insiston se ekipi është gati përmbysë këtë situatë të vështirë që është krijuar pas një tjetër disfate.

Të besuarit e Joachim Low kanë pësuar një humbje 3-0 ndaj Holandës në Nations League dhe kanë vetëm tre fitore në 12 ndeshjet e fundit.

Gjermania është eliminuar para kohe në Kupën e Botës por Low mbeti trajneri i përfaqësueses.

Neuer ka kritikuar pasaktësinë e ekipit të tij përpara portës ndaj Holandës dhe ai shprehet se lojtarët i kanë premtuar Low që duan ta përmbysin sa më shpejtë këtë situatë.

“Kemi krijuar shumë raste për gol. Kishim mjaftueshëm për të shënuar dy apo tre gola. Më pas pësuam dy gola në fund.

“Nuk e di nëse lojtarët ndihen të pasigurt. Ajo është një pyetje që duhet t’i pyetet secilit. Të gjithë ia bëmë të qartë trajnerit se jemi gati për sfidën.

“Kur humbet ndeshje, patjetër që do të kritikohesh nga publiku. Por gjërat mund të kishin shkuar shumë ndryshe, siç mund ta shihni.” /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Muça jep zgjidhjen: Ja çfarë duhet të ndodhë me kampionatin në këto momente

Publikuar

-

Nga

Do të ishte titulli i parë për ekipin e Beratit në elitën e futbollit shqiptar, por në fakt u fitua nga Tirana e cila festoi të 19-tin. Nëse për beratasit, ndeshja shtesë është e kontestuar dhe sipas tyre u manipulua rregullorja, për kampin bardheblu të asaj kohe, kjo është e papranueshme. Shkëlqim Muça, ish-trajneri i […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Në djall koronavirusi, Napoli dhe Juventusi nisin garën për Vedat Muriqin

Publikuar

-

Nga

Klubi i Fenerbahçes nuk ka vendosur nëse do të shesë apo jo Vedat Muriqin në verë. Por nëse do të nxjerrë në shitje sulmuesin e Kosovës, është e sigurt se për të nuk do të mungojnë ofertat. Sipas mediave në Turqi, disa nga klubet më të njohura në botë janë tashmë në garë për futbollistin […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Duka i thur elozhe Ramës: Gjesti më i bukur, ndihem krenar

Publikuar

-

Nga

Gjesti më i bukur i këtyre ditëve dhe që ka bërë xhiron e rrjetit në Shqipëri dhe në Itali, ishte padyshim dërgimi i 30 mjekëve nga ana jonë. Ashtu siç do të shprehej edhe vetë Rama, kjo ishte një simbolikë e qartë se pavarësisht se jemi një vend i vogël dhe i varfër, nuk harrojmë […]

LEXO TE PLOTE