Connect with Us

Tek Partizani janë në ankth/ Dëmtimi i Alban Hoxhës është shumë më i rëndë nga sa ishte parashikuar

Sport

Tek Partizani janë në ankth/ Dëmtimi i Alban Hoxhës është shumë më i rëndë nga sa ishte parashikuar

Publikuar

-

Lajmi i dhënë nga FSHF për dëmtimin e Alban Hoxhës dhe largimin e tij nga grumbullimi para sfidës me Izraelin u duk fillimisht një informacion rutinë dhe pa pasoja serioze, por në të vërtetë është tepër shqetësues në kampin e kuq, ku i frikësohen më të keqes.

“Gardiani” i Partizanit ka probleme në gju, fatkeqësisht në të njëjtin vend ku ka qenë dëmtuar edhe më parë, por këtë herë frika është se mos është e pashmangshme ndërhyrja kirurgjikale.

Gjithsesi, do të jetë ekzaminimet më të detajuara ato që do të përcaktojnë shkallën e saktë të dëmtimit dhe programin që duhet ndjekur për t’u rikuperuar sa më parë.

Nëse konfirmohet skenari më i keq, Hoxha duhet t’i nënshtrohet ndërhyrjes kirurgjikale, që do të thotë se duhet të qëndrojë shumë muaj jashtë fushave të blerta, ose më saktë do të humbiste madje edhe sezonin. Do të ishte mëkat nëse Partizanit humbet kapitenin në momentin më të mirë, kur kryeson kampionatin dhe konsiderohet një nga favoritët kryesorë për të fituar titullin kampion.

Në këtë rast, drejtuesve të kuq u del si emergjencë ndërhyrja në merkato për të afruar një “guardian” të besueshëm, për të mos kompromentuar objektivat sezonalë. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Muça jep zgjidhjen: Ja çfarë duhet të ndodhë me kampionatin në këto momente

Publikuar

-

Nga

Do të ishte titulli i parë për ekipin e Beratit në elitën e futbollit shqiptar, por në fakt u fitua nga Tirana e cila festoi të 19-tin. Nëse për beratasit, ndeshja shtesë është e kontestuar dhe sipas tyre u manipulua rregullorja, për kampin bardheblu të asaj kohe, kjo është e papranueshme. Shkëlqim Muça, ish-trajneri i […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Në djall koronavirusi, Napoli dhe Juventusi nisin garën për Vedat Muriqin

Publikuar

-

Nga

Klubi i Fenerbahçes nuk ka vendosur nëse do të shesë apo jo Vedat Muriqin në verë. Por nëse do të nxjerrë në shitje sulmuesin e Kosovës, është e sigurt se për të nuk do të mungojnë ofertat. Sipas mediave në Turqi, disa nga klubet më të njohura në botë janë tashmë në garë për futbollistin […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Duka i thur elozhe Ramës: Gjesti më i bukur, ndihem krenar

Publikuar

-

Nga

Gjesti më i bukur i këtyre ditëve dhe që ka bërë xhiron e rrjetit në Shqipëri dhe në Itali, ishte padyshim dërgimi i 30 mjekëve nga ana jonë. Ashtu siç do të shprehej edhe vetë Rama, kjo ishte një simbolikë e qartë se pavarësisht se jemi një vend i vogël dhe i varfër, nuk harrojmë […]

LEXO TE PLOTE