Connect with Us

Gjesti bamirës i këtij ekipi bën xhiron e botës/ Aty luan edhe futbollisti i Shqipërisë

Sport

Gjesti bamirës i këtij ekipi bën xhiron e botës/ Aty luan edhe futbollisti i Shqipërisë

Publikuar

-

Klubi i Malagas, që këtë sezon luan në Segunda Division në Spanjë, bëri me dije se të gjitha të ardhurat që do të përfitohen nga sfida e radhës që do të zhvillojnë përballë Numancias, do t’i dhurojnë për të prekurit nga përmbytjet që kanë ndodhur në rajon.

Vërshimet shkatërruese kanë goditur Costa del Sol gjatë ditëve të fundit në Spanjë, duke lënë pas disa viktima si dhe shumë të pastrehë. Për këtë arsye, klubi nga andaluzia ka vendosur t’i bashkohet nismës për t’i ardhur në ndihmë personave të prekur.

Më herët, ka qenë numri 1 i botës në tenis, Rafael Nadal, ai i cili u ka ardhur në ndihmë të përmbyturve në Mallorca.

Kujtojmë që tek ky ekip është transferuar së fundi dhe Keidi Bare, futbollisti i kombëtares sonë. Ai shihet si një nga pikat kyçe të Malagës këtë sezon, që synon rikthimin në La Liga. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: