Connect with Us

Plas te Partizani/ Trajneri Gega përjashton futbollistin kryesor

Sport

Plas te Partizani/ Trajneri Gega përjashton futbollistin kryesor

Publikuar

-

Në prag të sfidës që mund të përcaktojë shumë vazhdimësinë e sezonit, asaj ndaj Skënderbeut, klubi i kuq ka vendosur të pezullojë Lorenc Trashin. Largimi i lojtarit në mënyrë të çuditshme pas ndeshjes me Luftëtarin ka bërë që drejtuesit të mos e falin atë.

Mesfushori, një ndër lojtarët më të rëndësishëm të Partizanit prej vitesh, doli i nervozuar nga stadiumi pas fitores kundër Luftëtarit fundjavën e shkuar, duke habitur ata që ishin të pranishëm në ambientet e brendshme të stadiumit.

Nuk u dha asnjë sqarim nga klubi apo trajneri Skënder Gega, por më pas u mësua se Trashi ishte nervoz për faktin se luajti si mesfushor i djathtë në fundin e takimit, me urdhër të trajnerit.

Mbrëmjen e së mërkurës Trashi është takuar me drejtorin e përgjithshëm Olsi Rama, për të diskutuar për këtë situatë, ndërsa nuk dihet çfarë është vendosur, por trajneri Gega e ka pezulluar dhe e ka urdhëruar të stërvitet me Partizanin B për momentin. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: