Connect with Us

Nuk ka fitues në Napoli/ Kryendeshja e javës në Serie A mbyllet në barazim

Sport

Nuk ka fitues në Napoli/ Kryendeshja e javës në Serie A mbyllet në barazim

Publikuar

-

Ka përfunduar kryendeshja e javës së dhjetë në kampionatin Italian, ajo midis Napolit dhe Romës. Skuadra e drejtuar nga trajneri Ancelotti ka arritur të marrë një pikë me shumë vuajtje në “Sao Paolo”. Goli i parë në këtë ndeshje u shënua nga romanistët me autor lojtarin Stephan El Shaarawy.

https://twitter.com/CalciomioTV/status/1056635564072542208

Skuadra e Napolit ishte ajo që vazhdoi dominimin gjatë gjithë ndeshjes dhe në minutën e 90-të arriti të gjejë golin e barazimit me Dries Mertens.

Në këtë sfidë, që nga minuta e parë ka startuar dhe mbrojtësi i Kombëtares Shqiptare, Elseid Hysaj i cili nuk e luajti të plotë këtë 90 minutësh. Hysaj është larguar nga fusha në minutën e 70-të duke i lënë vendin Malcuit. /CNA.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: