Connect with Us

Do të luhet sot supersfida e javës, Partizani-Skënderbeu/ Ky është arbitri i FIFA-s që do të mbajë drejtësinë

Sport

Do të luhet sot supersfida e javës, Partizani-Skënderbeu/ Ky është arbitri i FIFA-s që do të mbajë drejtësinë

Publikuar

-

6 gjyqtarë për kryesfidën e javës së 10-të të Kategorisë Superiore, Partizani-Skënderbeu. Duke parë rëndësinë e përballjes, ngakesën emocionale në fushë dhe në tribuna, FSHF ka gjykuar se arbitri kryesor më  përshtatshëm për të vënë drejtësi në “Selman Stërmasi” është ndërkombëtari Enea Jorgji.

Në ndihmë të kryesorit nga kolegjiumi i Elbasanit do të jenë anësorët Ermal Barushi dhe Ridiger Cokaj. Gjyqtarë linje, mbas portave, do të jenë Andi Kocçi dhe Klajdi Kola, ndërsa i katërt është aktuar Rejdi Avdo.

Kujtojmë se Enea Jorgji e ka gjykuar vetëm një herë Partizanin në këtë sezon, pikërisht në derbin me Tiranën, të fituar 0-1 nga të kuqtë me gol të Esat Malës.

Jorgji vetëm pak ditë më parë, më saktë më 25 tetor, ka gjykuar për herë të parë në grupet e Europa League sfidën mes AEK Lanarcas dhe Ludogorets, që përfundoi 1-1. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: