Connect with Us

Tifozët e Barcelonës në kor: Ramos bir k…/ E pabesueshme çfarë gjesti bën Pique!

Sport

Tifozët e Barcelonës në kor: Ramos bir k…/ E pabesueshme çfarë gjesti bën Pique!

Publikuar

-

Pas humbjes turpëruese 5-1 në “El Clasico” ndaj Barcelonës, Real Madrid është zhytur në krizë të thellë.

Gjatë ndeshjes Barcelona ishte dominuese duke i shkaktuar kundërshtarit të tyre humbjen e tretë me radhë në La Liga. Së fundmi është publikuar një video ku bie në sy gjesti fantastik i Piques.

Në fillimin e ndeshjes, Sergio Ramos mori topin për të ekzekutuar një rivënie anësore dhe në ato momente, nga tribunat filluan sharjet në kor “Sergio Ramos bir k…”. Kapiteni i Real Madrid është një nga figurat më të urryera në Barcelonë dhe dje ishte dita kur kjo urrejtje filloi të shprehej shumë qartë.

Por kamerat e “Movistar” kanë kapur në ato momente edhe gjestin e veçantë të Pique, i cili gjendej në anën tjetër të fushës, por nuk po pëlqente edhe aq shumë fyerjet për mikun e tij. Lojtari çoi dorën lart duke i bërë me gisht shenjën “jo” tifozëve për këto fyerje ndaj Sergio Ramos, i pakënaqur me atë që po dëgjonte. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: