Connect with Us

Rrëfehet futbollisti i kombëtares tonë/ Ja pse nuk fola 3 muaj me trajnerin

Sport

Rrëfehet futbollisti i kombëtares tonë/ Ja pse nuk fola 3 muaj me trajnerin

Publikuar

-

Ledian Memushaj është kthyer sërish në lider te skuadra e Pescarës, në aventurën e tij të dytë me këtë ekip. Mesfushori i kombëtares sonë ka dhënë sot një intervistë për “Ottopagine.it”, ku shprehet  për eksperiencën e tij tek Pescara.

Memushaj tregoi edhe se ka patur edhe një debat me trajnerin e Beneventos, ku me këtë të fundit nga kjo “përplasje” nuk kanë folur me njëri-tjetrin për afro 3 muajsh.

“Pas disa muajsh kisha nostalgji për Pescarën, për klubin, për qytetin, për sheshin dhe e kuptova menjëherë që me një shëtitje, për këtë qytet krijova një ndjesi të veçantë. Me Zemanin krijova një lidhje të veçantë tek Pescara dhe e kuptova që nuk do të shkulte flokët për mua.

Ndërsa me Ze Derbin pata një përplasje teksa nuk po aktivizohesha dhe iu shpreha se në qoftë se jam i parëndësishëm, unë largohem. Përgjigja e tij ishte duke më treguar se jam i rëndësishëm për të dhe për klubin.  Për këtë patëm edhe një debat, teksa pasoja për këtë ishte se mbetëm rreth 3 muaj pa i folur njëri-tjetrit. Ai është një njeri me karakter të vështirë dhe tepër nevrik”, u shpreh Memushaj. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: