Connect with Us

Çfarë tersi për Milanin/ Tani humbet edhe futbollistin me origjinë arbëreshe

Sport

Çfarë tersi për Milanin/ Tani humbet edhe futbollistin me origjinë arbëreshe

Publikuar

-

Nuk kanë fund telashet për Milanin. Listës së dëmtimeve i shtohet edhe argjentinasi me origjinë arbëreshe, Mateo Musacchio.

Milan ka bërë të ditur se  Musacchio do të qëndrojë larg fushave për 6-8 javë pas dëmtimit të pësuar në gju në ndeshjen e luajtur të enjten në mbrëmje kundër Betis.

Përveç Musacchios, në fakt, kuqezinjtë nuk do të kenë në dispozicion për periudha të gjata as Caldara dhe as Biglia. Për më tepër, edhe Bonaventura ka disa probleme me gjurin prej disa javësh, ndërsa Calhanoglu dhe Cutrone kanë marrë disa goditje dhe janë në dyshim për ndeshjen e të dielës kundër Juventusit.

Me pak fjalë, Milani është kthyer në një “spital” të vogël me kaq shumë dëmtime. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: