Connect with Us

Klopp nuk e mori për ndeshjen kundër ekipit serb/ Xherdan Shaqiri i befason të gjithë me vendimin e tij

Sport

Klopp nuk e mori për ndeshjen kundër ekipit serb/ Xherdan Shaqiri i befason të gjithë me vendimin e tij

Publikuar

-

Lënia jashtë e Xherdan Shaqirit nga ekipi i Liverpoolit për sfidën delikate ku u mundën 2-0 në Beograd nga Crvena Zvezda, duket se nuk i ka pëlqyer aspak futbollistit me origjinë shqiptare, Xherdan Shaqiri.

Ai është mërzitur aq shumë me këtë vendim sa po mendon largimin nga Liverpooli në merkaton e janarit.

Sipas asaj që raporton “Transfermarketëeb” për sulmuesin ka një ofertë konkrete nga gjigandët turq të Galatasarait. Një arsye tjetër që e largon Shaqirin nga Anglia është edhe mungesa e një roli si protagonist te Liverpooli.

27-vjeçari u ble për 15 milionë paundë këtë verë dhe ka nënshkruar një kontratë deri në vitin 2023, por sipas të gjitha zërave aventura e tij te klubi i kuq do të përfundojë para kohe. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: