Connect with Us

Hetoi Juventusin/ Ja çfarë i ndodh gazetarit të njohur italian

Sport

Hetoi Juventusin/ Ja çfarë i ndodh gazetarit të njohur italian

Publikuar

-

Gazetari i cili ishte target i një përpjekje me armë zjarri ka thënë se ai ka qenë target edhe i një “fushate të urrejtjes” pasi ka bërë hetimin për Juventusin.

Federico Ruffo ishte pas hulumtimit të një raporti për Rai 3 në përpjekje për të hetuar “lidhjen e sindikatës së krimit të organizuar Ndrangheta si i infiltruar në ultrasit e Juventusit”.

Kjo po ashtu rezultoi edhe me vdekjen e një tifozi të Juves, Raffaello Bucci, i cili ka punuar më parë për klubin për bileta, por ai po ashtu ka bashkëpunuar me policinë.

Në orën 4:30 të mëngjesit të së martës, është përpjekur për ta djegur shtëpinë e Ruffos, derisa rreth saj kishin vënë benzinë dhe një kryq të kuq të pikturuar në muri.

Lehja e qenit ngriti alarmin dhe keqbërësit u larguan nga vendi.

“Kushdo që e ka bërë këtë nuk ka shumë përvojë, sepse ra në grackën e qenit”, tha Ruffo për Radio Kiss Kiss dhe TG 1.

“Ka një ndjenjë trishtimi këtu, sepse askush, përveç atyre të cilët punojnë në RAI, e kanë kuptuar situatën që është bërë kaq e zymtë”.

“Ka një fushatë të madhe të urrejtjes kundër neve nga hera e parë që ne bëmë raportin ku hulumtuam situatën në Juventus. Ne morëm kërcënime me vdekje, te të gjitha llojeve”.

“Çdo mëngjes, zgjohem duke marrë mesazhe kërcënuese në rrjetet sociale nga njerëz duke thënë se pse unë ende marrë frymë, krejt kjo pse hetova klubin e tyre të zemrës”.

“Ata janë aq të mësuar me këtë gjë saqë vazhdojnë ti bëjnë këto gjëra. Natyrisht, unë nuk do të heq dorë”. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Gjykata jep sot vendimin për Klodian Duron

Publikuar

-

Nga

Bëri mjaft bujë ditën e djeshme lajmi për arrestimin e ish-futbollistit Klodian Duro. Ish-mesfushori i kombëtares ishte arrestuar për shkak të përndjekjes ndaj ish-gruas. Pas divorcit, ish-bashkëshortja e Duros kishte një urdhër mbrojtje, urdhër i cili u thye nga Duro para pak ditëve dhe në këtë formë u arrestua. Ndërkohë, ditën e sotme gjykata ka […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Kaos te Barcelona, e pëson keq dhe Rei Manaj

Publikuar

-

Nga

Pas një sërë diskutimesh, duket se Barcelona ia ka dalë të bindë Mesin me shokë për reduktimin e pagesave në këtë kohë kriz për shkak të Koronavirusit, ndërsa pjesën e mbetur do e marrin kur situata të qetësohet. Ndërkohë  nga Spanja raportohet se diçka e tillë do ndodhë për gjithë klubin, duke përfshirë edhe ekipin […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Lazio do me çdo kusht Kumbullën, fut mik Thomas Strakoshën

Publikuar

-

Nga

Të marrësh Marash Kumbullën në merkaton e radhës që do të hapet për tregun europian, nuk është e lehtë, aspak. Emri i këtij futbollisti po qarkullon kudo në kampionatet dhe ekipet më të mira, veçse në “Ligue 1”. Nga Dortmundi te Inter dhe Manchester United me Manchester City, duke lënë jashtë listës dhe pa përmendur […]

LEXO TE PLOTE