Connect with Us

Përfundojnë ndeshjet e Ligës së Kombeve/ Këto janë rezultatet e plota

Sport

Përfundojnë ndeshjet e Ligës së Kombeve/ Këto janë rezultatet e plota

Publikuar

-

Janë mbyllur ndeshjet e sotme të vlefshme për Ligën e Kombeve. Kroacia ka fituar në fund 3-2 ndaj Spanjës.

Pjesa e parë përfundoi 0-0, por pjesa e dytë ishte spektakolare me plot 5 gola të shënuar. Ndeshja e fundit në këtë grup do të jetë ajo mes Anglisë dhe Kroacisë që do të përcaktojë fituesin e grupit por dhe ekipin që do shkojë në divizionin B.

Në ndeshjet e tjera, Belgjika fitoi pa probleme 2-0 ndaj Islandës duke siguruar vendin e parë në grupin e saj, Greqia fitoi 1-0 ndaj Finlandës duke shpresuar deri në fund për vendin e parë në grup.

Rezultatet e të gjitha ndeshjeve të sotme për Ligën e Kombeve janë si më poshtë:

/CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: