Connect with Us

Ylli i Chelseas plas bombën/ Ju tregoj homoseksualitetin në dushe…

Sport

Ylli i Chelseas plas bombën/ Ju tregoj homoseksualitetin në dushe…

Publikuar

-

Ylli i Chelseas, francezi kampion bote, Oliver Giroud në një intervistë për “Le Figaro”, preku disi edhe argumentin mjaft të nxehtë, atë të homoseksualitetit në botën e futbollit.

“Kur pashë Hitzl­sperger (futbollist gjerman) që u deklarua publikisht në vitin 2014 u emocionova. Deri në atë moment kisha qenë gjithmonë i bindur se ishte diçka e pamundur të deklaroje homoseksualitetin në botën e futbollit. Fundja, në marrëdhëniet brenda një kontigjenti me shumë futbollistë, është çështje testosteronesh, lehemi në dush bashkë…është natyrisht një situatë delikate”.

“Kështu që e kuptoj dhimbjen dhe vështirësinë në deklarimin publikisht të homoseksualitetit, është një provë e komplikuar, pas një pune mbi veten, që mbase ka duruar me vite. Por unë jam ultra tolerant dhe kur më kërkojnë që të mbështes fushata kundër diskriminimit, si ajo e lidhëseve ylber, e bëj me kënaqësi”, deklaroi Giroud. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

E çuditshme/ Koronavirusi “ndihmon” Borussian e Dortmundit! Ja motivi

Publikuar

-

Nga

Borussia Dortmund, ashtu si shumë skuadra të tjera në Gjermani, është kthyer të stërvitet në fushë. Sigurisht, rregulla strikte: maksimumi dy futbollistë, në distancë, nuk lejohet hyrja në dhomat e zhveshjes. Por, pauza ose ndalesa e detyruar dhe këto stërvitje të personalizuara mund t’i japin mundësi Marco Reus që të kthehet në fushë kur të […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Shefi i arbitrave i drejtohet Edi Ramës: Duhet të keni më respekt për sportistët

Publikuar

-

Nga

Shefi i sektorit të arbitrave në FSHF Sokol Jareci i bëri apel kryeministrit Edi Rama që të ndihmojë klubet e futbollit në Shqipëri, ku njësoj si në të gjithë vendet e tjera të botës, ndërprerja e aktiviteteve sportive prej koronavirusit ka rritur dëmin financiar te klubet. Deklaratës së kreut të qeverisë se klubet e futbollit […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Vangjeli: Çdo gjë do rregullohet, ja si e kaloj ditën

Publikuar

-

Nga

Kristi Vangjeli është një nga titullarët e padiskutueshëm të Tiranës këtë sezon. Në një prononcim të shkurtër për “Panorama Sport”, mbrojtësi i bardhebluve foli për situatën aktuale në shqipëri. Pranon se në këtë moment është shumë e vështirë për të folur për futboll, apo diçka tjetër veç Koronavirusit. “Situata duket tejet e vështirë dhe ne […]

LEXO TE PLOTE