Connect with Us

Anglia fiton në fund ndaj Kroacisë/ Kualifikohet në fazën finale të Ligës së Kombeve

Sport

Anglia fiton në fund ndaj Kroacisë/ Kualifikohet në fazën finale të Ligës së Kombeve

Publikuar

-

Anglia ka përmbysur gjithçka në 15 minutat e fundit në Wembley duke mposhtur Kroacinë 2-1, një rezultat që i jep kryesimin e grupit 4 të League A dhe që i mundëson kualifikimin në fazën finale të Nations League. Ishte një ndeshje fantastike në Londër, sidomos në pjesën e dytë, dhe në fund ishin anglezët ata triumfuan me meritë.

Skuadra e Anglisë ka zhvilluar një lojë të mirë deri duke e dominuar lojën dhe duke pasur më shumë raste, por në minutën e 57-të ka shënuar skuadra e Kroacisë me sulmuesin kryesor, Kramaric. Megjithatë e menjëhershme ka qenë dhe përgjigja e anglezëve duke përmbysur gjithçka për vetëm 8 minuta me Lingard dhe Kane.

Pas Portugalisë, Anglia është ekipi i dytë që siguron biletën për fazën finale të Ligës së Kombeve. /CNA.al

https://twitter.com/UpdatesRams/status/1064183079256932352

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: