Connect with Us

E çuditshme / U transferua në verë me shumë bujë te Interi, por do të largohet në janar

Sport

E çuditshme / U transferua në verë me shumë bujë te Interi, por do të largohet në janar

Publikuar

-

Ai u transferua nga Monaco tek Interi gjatë verës dhe u konsiderua si një nga transferimet e mëdha por mesa duket do të largohet në merkaton e janarit.

Keita Balde mund të largohet nga Inter në janar teksa Wolverhampton Wanderers në Premier League janë të interesuar për lojtarin.

Sulmuesi nga Senegali iu bashkua zikaltërve gjatë verës në formë huazimi, por Tuttomercatoweb raporton se klubi italian nuk do ta shfrytëzojë opsionin për të blerë përfundimisht lojtarin.

Keita ka bërë 11 paraqitje deri tani pa shënuar asnjë gol, dhe faqja e uebit raporton se ai mund të rikthehet në Ligue 1 që në janar.

Wolves është interesuar për  ish-lojtarin të Lazios, dhe mund të paguajë koston 5 mln euro të huazimit. /CNA.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Muça jep zgjidhjen: Ja çfarë duhet të ndodhë me kampionatin në këto momente

Publikuar

-

Nga

Do të ishte titulli i parë për ekipin e Beratit në elitën e futbollit shqiptar, por në fakt u fitua nga Tirana e cila festoi të 19-tin. Nëse për beratasit, ndeshja shtesë është e kontestuar dhe sipas tyre u manipulua rregullorja, për kampin bardheblu të asaj kohe, kjo është e papranueshme. Shkëlqim Muça, ish-trajneri i […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Në djall koronavirusi, Napoli dhe Juventusi nisin garën për Vedat Muriqin

Publikuar

-

Nga

Klubi i Fenerbahçes nuk ka vendosur nëse do të shesë apo jo Vedat Muriqin në verë. Por nëse do të nxjerrë në shitje sulmuesin e Kosovës, është e sigurt se për të nuk do të mungojnë ofertat. Sipas mediave në Turqi, disa nga klubet më të njohura në botë janë tashmë në garë për futbollistin […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Duka i thur elozhe Ramës: Gjesti më i bukur, ndihem krenar

Publikuar

-

Nga

Gjesti më i bukur i këtyre ditëve dhe që ka bërë xhiron e rrjetit në Shqipëri dhe në Itali, ishte padyshim dërgimi i 30 mjekëve nga ana jonë. Ashtu siç do të shprehej edhe vetë Rama, kjo ishte një simbolikë e qartë se pavarësisht se jemi një vend i vogël dhe i varfër, nuk harrojmë […]

LEXO TE PLOTE