Connect with Us

Argjentina harron lojtarin në hotel/ Ishte në… tualet

Sport

Argjentina harron lojtarin në hotel/ Ishte në… tualet

Publikuar

-

Nuk ishte askund në stadium… sepse ndodhej në tualet. Në miqësoren, që Argjentina luajti me Meksikën, ndodhi një episod sa i papritur, aq edhe i ppazakontë. Protagonist ishte Gaston Himenez, futbollisti i Velez.

Sipas asaj që raporton “Olè”, drejtuesit e skuadrës dhe stafi teknik e harruan mesfushorin “Albiceleste” në hotelin ku ishte akomoduar ekipi. Të gjithë u grumbulluan në hollin e hotelit dhe u nisën drejt Mendozas, aty ku u zhvillua ndeshja e fituar 2-0 me golat e Icardit dhe Dybala.

Arsyeja? Në momentin kur futbollistët dhe stafi hipën në autobus, për t’u paraqitur në stadium, Himenez ndodhej në tualet dhe mungonte në apel. Një detaj, të cilin askush nuk e kuptoi në kohën e duhur. Mungesa e futbollistit u vu re vetëm pas mbërritjes së skuadrës në impiant.

Pas kësaj ngjarje, disa zyrtartë të federatës argjentinase u kthyen në hotel. Himenez gjeti një mënyrë transporti, por fatkeqësisht u paraqit me vonesë në stadium, duke u detyruar të qëndronte përgjatë gjithë 90 minutave në stolin e rezervave.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: