Connect with Us

Turpërohet Real Madridi/ Humbet 3-0 ndaj një ekipi mesatar

Sport

Turpërohet Real Madridi/ Humbet 3-0 ndaj një ekipi mesatar

Publikuar

-

Një ekip mesatar si Eibar ka turpëruar keq Realin e Madridit duke e mundur 3-0. Ka qenë Reali që ka shënuar golin e parë me Bale, por që është anuluar për pozicion jashtë loje nga anësori.

Në minutën e 16-të ka ardhur goli i vendasve, që është quajtur i vlefshëm pas ndërhyrjes së VAR. Shpërbërja e kampionëve të Europës në fuqi ka ardhur në harkun e pesë minutave në pjesën e dytë. Enrich ka dyfishuar avantazhin e vendasve në të 52-ën, teksa Kike ka realizuar të tretin në të 57-ën.

Ka qenë një fitore plotësisht e merituar për Eibar dhe një paraqitje që ka lënë shumë për të dëshiruar nga ana e Real Madrid. Humbja e parë për trajnerin Santiago Solari në krye të “Los Blancos”. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: