Connect with Us

Incidenti në Vlorë/ Partizani fal futbollistin kryesor pak ditë para derbit

Sport

Incidenti në Vlorë/ Partizani fal futbollistin kryesor pak ditë para derbit

Publikuar

-

Lorenc Trashi edhe vetë e ka pranuar se është nevrik dhe në disa çaste ai nuk arrin ta kontrollojë karakterin e tij. Kjo ndodhi edhe në përfundim të ndeshjes me Flamurtarin, ku lojtari replikoi me një tifoz kur po dilte nga fusha.

Lojtari nuk ka duruar, pasi gjatë gjithë ndeshjes është ofenduar nga vlonjatët dhe për këtë arsye ka ndodhur edhe dufi i tij. Nga Vlora u raportua se mbrojtësi është këshilluar edhe nga drejtori Olsi Rama, i cili i ka tërhequr vëmendjen që të mos replikojë me tifozët.

Ky konsiderohet rast sporadik dhe klubi nuk do të marrë asnjë masë ndaj lojtarit, aq më shumë që ndeshja ishte mbyllur dhe gjithçka ndodhi nga akumulimi i ofendimeve ndaj Trashit.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: